Lembergs: Linkaita nemākulīgā darbība ir novedusi daudzas SM kapitālsabiedrības līdz bankrotam

Pamatkapitāla palielināšana Satiksmes ministrijas (SM) kapitālsabiedrībām pierāda vien to, cik nemākulīgi transporta nozari vada satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Lembergs atgādināja, ka šobrīd valdība Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai iztērējusi jau vienu miljardu eiro, bet 34% no tiem ir izmaksāti valstij piederošiem uzņēmumiem, konkrētāk, pamatkapitāla palielināšanai Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrībām.

“Tas ir “airBaltic”, “Latvijas dzelzceļš”, starptautiskā lidosta “Rīga”, “Latvijas gaisa satiksme” utt.,” uzsvēra Lembergs, turpinot, ka “tas tikai norāda uz to, cik neveiksmīgi šo nozari vada Linkaits ar Bordānu”.

“Ja visās nozares par 340 miljoniem eiro tērētu, tad mums visiem būtu jāpiemaksā,” piebilda politiķis.

Viņš uzsvēra, ka tieši šāda situācija bija iemesls, kāpēc Ventspils pilsētas dome tik aktīvi iebilda pret to, ka Ventspils brīvosta tiek pārveidota no kapitālsabiedrības par valsts akciju sabiedrību. “Jo kā viņi noveda līdz bankrotam lidostu, airBaltic, “Latvijas gaisa satiksmi” un “Latvijas dzelzceļu”, tā viņi novedīs līdz bankrotam arī Ventspils brīvostu, jo to viņi izcili prot – novest līdz bankrota stāvoklim,” sacīja Lembergs

“Un to viņi izdarīja tikai pusgada laikā, tādēļ varam tikai apsveikt Bordānu un Linkaitu,” piebilda politiķis.

Komentāri