Lembergs: Kristovskis ir Meroni sulainis, un to visi zina

Ventspils pilsētas domes deputāta Ģirta Valda Kristovska apgalvojumi, ka iepriekš Ventspils brīvostas valdē nepamatoti dominēja pašvaldības pārstāvji un Lembergs brīvostu izmantoja savu personīgo interešu nodrošināšanai un izrēķinājās ar sev nevēlamiem ostas komersantiem, ir meli, žurnālistiem pauda Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Komentējot Kristovska apgalvojumus, Lembergs norādīja, ka “Kristovskis ir Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājas vietnieks un šo amatu ieņēma, padzenot Jāni Vītoliņu, bet tas, ko viņš saka, ir meli, meli un vēl vienu reizi meli.”

Lembergs atgādināja, ka iepriekš Ventspils brīvostā bija četri pārstāvji no Ministru kabineta puses un četri no Ventspils pilsētas domes puses. “Tad kā var kāds dominēt, ja proporcija ir četri pret četri? Neviens dominēt nevar. Tā ir pirmā fake ziņa,” uzsvēra politiķis.

“Otrkārt, kas ievēlēja Lembergu par valdes priekšsēdētāju? Un kas ievēlēja Vītoliņu? Valdes locekļi, un šo lēmumu nevarēja pieņemt, ja Ministru kabineta pārstāvji to neatbalstītu,” norādīja Lembergs.

“Nākošais – izrēķināties ar Ventspils ostas termināļiem – tā ir absolūti fake ziņa. Mēs, atrodoties Ventspils brīvostā, esam radījuši visus nepieciešamos priekšnoteikumus, lai termināļi strādātu veiksmīgi un sekmīgi. Mēs noteicām zemākas ostas nodevas, līdz ar to arī kuģošanas izmaksas ir daudz mazākas nekā citās ostās. Mēs bijām pirmie, kas Baltijā uztaisīja dziļūdens piestātnes. Arī citi pakalpojumi Ventspils ostā ir lētāki,” sacīja politiķis.

Tāpat viņš uzsvēra, ka termināļu darbības rezultāti ir atkarīgi nevis no Ventspils brīvostas, bet gan no termināļu vadītājiem: “Tā kā šajā gadījumā Kristovskim visi tie pelni ir jābirdina Meroni uz galvas, kurš ir gan Kristovska maizes devējs, gan termināļu faktiskais vadītājs.”

“Kristovskis ir Meroni sulainis, un šajā gadījumā slikti ir tas, ka kopš brīvostas valdi vada Kristovskis, Ventspils brīvostā kravu apgrozījums ir samazinājies uz pusi,” norādīja Lembergs.


Viņš turpināja, ka “Kristovska darbības rezultāti ir daudz sliktāki nekā tad, kad brīvostu vadīja Lembergs ar Vītoliņu.”

Kā zināms, Ventspils osta kravu apgrozījums šogad pirmajā pusgadā veidoja 6,8 miljonus tonnu, kas ir par 41,1% mazāk, nekā gadu iepriekš.

Komentāri