Lembergs: Ventspils brīvostas atteikšanās no ES finansējuma nodarīs milzīgu kaitējumu ne tikai Ventspils, bet arī visas Latvijas izaugsmei

Lembergs norādīja, ka šobrīd Ventspilī tiek būvētas trīs rūpnieciskās ēkas, par kurām ar iepriekšējo Ventspils brīvostas pārvaldes vadību bija noslēgti līgumi gan ar nomniekiem, gan ar privātajiem investoriem rūpnīcu atvēršanai.

“Viens no investoriem pēc tam, kad nomainījās brīvostas vadība, uzreiz aizgāja prom un cik es zinu, tad šobrīd viņi nav varējuši atrast nevienu, kas aizvietotu šo investoru. Ja mēs būtu pie varas, tad mēs to investoru būtu atraduši, jo mums kontakti ir. Jaunajai brīvostas vadībai, valdei un pārvaldniekam šādu kontaktu nav,” komentēja Lembergs.

“Paralēli bija izsludināts arī konkurss, ka var saņemt ES finansējumu vēl vienas rūpnieciskās ēkas būvniecībai. Tas bija vairāk nekā viens miljons eiro. Brīvosta pārvalde vēl pie iepriekšējās vadības pieteicās šim konkursam, tajā uzvarēja un projekts tika atbalstīts, kas nozīmē, ka tālāk ir tikai jābūvē un jāsaņem dāvinājums vairāk nekā miljona eiro vērtībā un pēc kādiem diviem gadiem Ventspilī būtu papildus līdz 70 darbavietām,” turpināja politiķis.

“Tikko mēs dabūjām zināt, ka jaunā brīvostas valde, kurā ir arī Ģirts Valdis Kristovskis un jaunais pārvaldnieks, ir atteikušies no rūpniecības tālākas attīstības Ventspilī un tas ir ļoti precīzs pierādījums tām bažām, ko teicu decembrī, janvārī un februārī, ka Ventspils attīstībai un ventspilniekiem tiks nodarīts milzīgs kaitējums, līdz ar to arī visas Latvijas attīstībai,” uzsvēra Lembergs.

Tāpat viņš norādīja, ka, ņemot vērā kravu apgrozījuma samazinājumu, atteikšanās no jaunas rūpnieciskās ēkas būvniecības nozīmē, ka netiek veicināta industrijas attīstība, ar ko to aizstāt, un netiek veidota kravu bāze uz vietas Ventspilī importam un eksportam.

Lembergs norādīja, ka Ventspils pilsētas dome vērsīsies pie visiem četriem ministriem, kuru pārstāvji ir brīvostas valdē – pie finanšu ministra Jāņa Reira (JV), satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP), ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (KPV LV) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP!) ar aicinājumu nepieļaut tādu ļaunprātību pret Ventspili, Ventspils ostu un tās nākotni.

“Tā problēma jau ir tāda, ka tiem ministriem ventspilnieku priekšā ne par ko nav jāatskaitās, valdes locekļiem ventspilnieku priekšā ne par ko nav jāatskaitās, arī pārvaldniekam ventspilnieku priekšā ne par ko nav jāatskaitās – viņi saņem algu neatkarīgi no rezultāta un netiek reizi četros gados vēlēti, atšķirībā no pašvaldību ievēlētājiem valdes locekļiem, kad tādi vēl Ventspils brīvostā bija,” rezumēja Lembergs.

Foto: F64

Komentāri