Uztura speciālisti nosauc 2020. gada efektīvāko un sliktāko diētu

Uztura speciālisti portālam “Health” nosaukuši šī gada efektīvāko un neefektīvāko diētu. Viena no šobrīd visapspriestākajām un slavenākajām diētām iekļuvusi “melnajā sarakstā”. Uzzini, kāpēc tā.

Labākā – bez pārsteigumiem – Vidusjūras diēta

Vidusjūras diēta ir balstīta uz augļiem un dārzeņiem, kā arī veselīgajiem taukiem un pilngraudiem, kas ir vērtīgi mūsu veselībai. Speciālisti norāda, ka tā ietver visus svarīgos uztura pamatprincipus- līdzsvaru, piemērotību visai ģimenei, ilgtspēju, kā arī pozitīvu ietekmi uz vispārējo veselību.

Kā norāda “Health”, viens no svarīgākajiem kritērijiem ir arī diētas vēsture. Tā kā Vidusjūras diēta reģionā ir ļoti ilgstoši ievērota, ir daudz datu par tās pozitīvo ietekmi uz organismu un svara kontroli.

Vidusjūras diēta ir atzīta arī par labāko vairākās citās kategorijās – “Labākā veselīga uztura diēta”, “Vieglāk ieturāmā diēta”, “Labākā diēta dieabēta slimniekiem” un “Labākā diēta, kas balstīta uz augu izcelsmes produktiem”.

Sliktākā – pārsteigums – populārā keto diēta

Taukiem bagātā un ogļhdrātiem nabadzīgā diēta tikusi uztura speciālistu “melnajā sarakstā”. Šī diēta sola ātru rezultātu, taču uztura speciālisti raizējas par tauku daudzumu, ko ietver šāds uzturs.

Eksperti portālam “Health” norāda, ka šāds uzturs ir pretstatā vispārzināmajiem faktiem par veselību ilgtermiņā. Tiek uzsvērts, ka tai ir “maza nozīme” sirds veselības uzlabošanā un diabēta mazināšanā, kā arī ir maz pierādījumu, ka tās efekts ir ilgstošs.

Tajā ir maz vērtīgu uzturvielu un to ir grūti ievērot.

Komentāri