Ventspils brīvosta turpina zaudēt investoru uzticību

Ventspils pilsētas dome no baltkrievu investoriem ir saņēmusi vēstuli ar sūdzību, ka Ventspils brīvostas pārvalde nepilda pret investoriem uzņemtās saistības, līdz ar to varam sagaidīt, ka Ventspils zaudēs arī šo investoru, žurnālistus informēja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Lembergs atgādināja, ka Ventspils brīvostas pārvalde noslēdza līgumu ar baltkrievu investoriem un līgums tika noslēgts pirms gada, turpinot, ka saskaņā ar šo līgumu brīvostas pārvalde apņēmās konkrētā periodā uzbūvēt rūpniecisko ēku.

“Viņi [baltkrievi] raksta, ka iekārtas uz šo ražotni sāks ienākt 2020. gada 25. nedēļā – tas nozīmē septembrī, bet ēkas būvniecības termiņi absolūti netiek ievēroti, līdz ar to viņi drudžaini meklē, ko darīt, un viens no variantiem viņiem ir pārcelties uz Poliju, tādēļ šis ir vēl viens spilgts piemērs tam, ko nozīmē tas, ka, ja par kaut ko atbild valsts Linkaita, Bordāna un Kariņa personā,” uzsvēra Lembergs.

Viņš turpināja, ka šis situācijas dēļ Ventspils jau ir zaudējusi ļoti modernu poligrāfijas ražotni, jaunu rūpniecisko ēku ar 70 darbavietām un nu arī drīzumā zaudēs arī Baltkrievijas investoru atbalstu.

“Jautājums – vai Kariņam no tā mainās darba alga? Nemainās. Viņš ir ievēlēts no Kurzemes? Nav. Vai Bordānam no tā mainās darba alga? Viņš ir ievēlēts no Kurzemes? Nē. Vai Linkaitam no tā mainās darba alga? Nekas viņam nemainās. Vai Kristovskim, kurš ir brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks, no tā kaut kas mainās? Vai rīdziniekiem no tā kaut kas mainās? Viņiem ir pilnīgi vienalga – par 100 bezdarbniekiem vairāk vai mazāk – viņiem par to ir pilnībā nospļauties,” uzsvēra Lembergs.

Ventspils brīvosta plašāk šo investoru vēstuli Ventspils pilsētas domei nav komentējusi, vien norādījusi, ka tā no savas puses dara visu, lai projekta realizācija iekļautos termiņos.

Komentāri