27. starptautiskais Baltijas baleta festivāls piedāvās krāšņu un plašu programmu

27. starptautiskais Baltijas baleta festivāls šogad norisināsies no 4. līdz 30.oktobrim Rīgā, Rēzeknē, Preiļos un Ventspilī, kā ierasts, piedāvājot krāšņu un plašu programmu. Festivālā viesosies deju kompānijas gan no Norvēģijas un Portugāles, gan Lietuvas Nacionālās operas un Igaunijas Nacionālās operas baleta trupām; tāpat festivāla ietvaros norisināsies divi filmu seansi un izstāde «Latvijas Nacionālajam baletam – 100», kas būs skatāma Mencendorfa namā.

Piektdien, 7. oktobrī Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā / «Origo» notiks jau tradicionālais festivāla atklāšanas labdarības koncerts. Pēc tam kinoteātrī «Splendid Palace» plānota «Baltijas baleta nakts».

Savukārt 10. oktobrī VEF Kultūras pilī norisināsies koncerts «Tandēms Baltijas baletā – no klasikas līdz tango», kur uz vienas skatuves satiksies visu triju Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Nacionālās operas baleta trupu mākslinieki. Igaunijas mākslinieki uz Rīgu vedīs horeogrāfa Jevgeņija Griba īso baletu «Tango», kurā tiek panākta tradicionāli par polārajiem pretstatiem uzskatītā – vīrišķā un sievišķā – vienotība, kas mūsdienās organiski iekļaujas modernās pasaules paradigmā. Lietuvas Nacionālais balets skatītājiem piedāvās slaveno «Grand pas classique» no klasiskā L. A. Minkusa baleta «Paquita». Savukārt Latvijas Nacionālais balets šim vakaram gatavo fragmentus no poļu horeogrāfa Kšištofa Pastora iestudētā baleta «Drakula» un Igora Stravinska baleta «Ugunsputns».

Bet 13. oktobrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē un 15.oktobrī Preiļu Kultūras centrā būs skatāma Jo Stromgrena modernā baleta kompānijas (Norvēģija) izrāde «The Loft». Tā apspēlē patiesi cilvēciskos aizsardzības un izdzīvošanas mehānismus ar karātavu humoru, kas ļauj cilvēkiem smieties par ļaunuma un kļūdu mezglojumiem un savijumiem.

Savukārt 21. oktobrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS un 24.oktobrī VEF Kultūras pilī ar izrādi «Romeo un Džuljeta» viesosies modernā baleta kompānija «Quorum Ballet» (Portugāle). Izrādes sižets ieved mūs īstas, kaislīgas mīlestības pasaulē, kuru nekas un neviens nevar iznīcināt. Tāda mīlestība, kas ir akla, tāda mīlestība, kas ir tik spēcīga, ka to nespētu pārvarēt pat nāve.

Bet 28. oktobrī Ventspilī, Teātra namā «Jūras vārti» norisināsies koncertprogramma «Vārds Latvijas jaunajiem horeogrāfiem», bet 29. oktobrī festivāla noslēgumā plānots kino seanss «80.gadu Latvijas baleta zvaigznes».

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro