Valsts policija aicina vecākus kopā ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus, kuri jāievēro vasarā

Šodien, kā katru gadu 1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tāpat arī bērniem sākas vasaras brīvlaiks. Lai aicinātu vecākus ar savām mazākajām atvasēm rūpīgi pārrunāt dažādus jautājumus par drošību vasarā, lai vasaru varētu izbaudīt bez liekām raizēm un izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, Valsts policija ir sagatavojusi drošības līgumu – vienošanās paraugu starp vecākiem un bērniem.

Lai palīdzētu atvasēm un vecākiem sagatavoties drošai vasarai, Valsts policija ir sagatavojusi padomus, kurus ievērojot var izvairīties no nepatīkamām situācijām vai starpgadījumiem. Jau primāri ir jāatgādina, ka bērnam noteikti jāpastāsta vecākiem par saviem nodomiem, kurp vēlas doties, cik ilgi būs prom, ar ko būs kopā. Tāpat pieaugušajiem ir bērniem jāatgādina, ka svešām personām, kuras mēģina pievērst viņa uzmanību, nevajag uzticēties, jo nav iespējams paredzēt svešinieka nodomus. Noteikti vajadzētu atgādināt, lai bērns mājoklī neielaiž nezināmas personas, un nestāsta citiem, ka viņš mājās atrodas viens.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka bērnu līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atstāt bez pieaugušo vai personas, ne jaunākas par 13 gadiem, klātbūtnes. Tas nozīmē, ka septiņu gadu vecumu nesasniegušu bērnu nedrīkst atstāt vienu nedz mājās, nedz tas drīkst viens pats iziet ārpus mājām. Bērnam obligāti jābūt ar kādu kopā, tas var būt, piemēram, jau 13 gadu vecumu sasniegušais brālis vai māsa, vecmāmiņa vai kāda cita vecāku uzticības persona.

Vasara ir laiks, kad vēl pastiprinātāk bērniem jāatgādina par drošību ceļu satiksmē. Iela jāšķērso pa gājēju pāreju vai pie zaļā gājēju luksofora gaismas signāla, iepriekš noteikti pārliecinoties, ka transportlīdzekļi ir apstājušies. Brauktuvi nedrīkst šķērsot vietā, kur uzstādīts nožogojums vai barjera. Lai gan ir atļauta pārvietošanās pa ceļa nomali pretēji braukšanas virzienam, visdrošāk tomēr ir pārvietoties pa ietvi. Ja bērns brauc ar velosipēdu, jāatceras, ka galvā obligāti jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei. Tāpat arī jāpārliecinās, vai velosipēdam ir gaismas atstarotāji un bremzes ir darba kārtībā.

Mobilā telefona lietošana vai mūzikas klausīšanās austiņās var novērst bērna uzmanību ne tikai no apkārt notiekošā, bet novest pie traģēdijas. Lai izvairītos no iespējamas nelaimes dzelzceļa vai brauktuves tuvumā, kā arī šķērsojot brauktuvi, svarīgi ir visu uzmanību pievērst notiekošajam apkārt.

Sākoties vasarai, bērniem būs vairāk brīvā laika un līdz ar to aizvien vairāk laiks tiks pavadīts, izmantojot viedierīces, tādēļ pieaugušajiem ir jāmāca saviem bērniem, kā droši lietot internetu, izmantojot viņiem saprotamu valodu. Tāpat bērni bieži vien pat neaizdomājas, ka internetā katrs izteikts vārds tur saglabājas, vecākiem ir jāpaskaidro, ka dažkārt internetā izteiktie vārdi ir vēl sāpīgāki nekā reālajā dzīvē. Nepazīstamam cilvēkam internetā, tāpat kā reālajā dzīvē nedrīkst uzticēties.

Lai karstās vasaras dienas nebeigtos ar traģēdiju, bērnam nekādā gadījumā nevajadzētu vienam pašam bez pieaugušo uzraudzības doties peldēties vai atrasties ūdens tuvumā. Tāpat arī bērni vieni paši bez pieaugušo klātbūtnes nedrīkst iet mežā, jo pastāv apmaldīšanās risks.

Gadījumos, kad bērnam draud briesmas, nekavējoties par to jāziņo policijai zvanot 110 vai vienotajam glābšanas dienestam – 112!

Lai bērni apzinātos, izprastu un apņemtos ievērot drošības noteikumus vasarā, arī šogad Valsts policija ir sagatavojusi vienošanās paraugu starp vecākiem un bērniem. Drošības līgums paredz bērna apņemšanos pildīt visus līgumā minētos punktus.

Novēlam izdevušos, drošu un saulainu vasaru!

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro