3 farmaceita ieteikumi, kā vieglāk izturēt sezonas alerģijas laiku

Gaiss paliek siltāks, daba mostas, taču daļai iedzīvotāju šis nav gaidītākais gadalaiks, jo to pavada tekošs un niezošs deguns, un sūrstošas un apsārtušas acis, kas iespējams, ir biežākie pavasara alerģijas simptomi. Iestājoties pavasarim, alerģijas simptomu mazināšanas bezrecepšu medikamentu tirdzniecība Azeta.lv interneta aptiekā, salīdzinot ar auksto sezonu, ir dubultojusies, un 90% no pārdotajiem medikamentiem ir bezrecepšu tabletes, kas mazina alerģiju. Līdz ar to aptiekas speciālisti iesaka, kā vieglāk izturēt sezonas alerģijas laiku un izbaudīt pavasari.

Nesajaukt ar saaukstēšanos

Sezonas iesnas, sauktas arī par siena drudzi, biežāk piemeklē pavasarī, plaukstot koku pumpuriem, kad pirmie augi vēl nemaz nav uzziedējuši. Diezgan bieži, īpaši, ja sezonas alerģija izpaužas pirmo reizi, to var sajaukt arī ar saaukstēšanos.

“Kaut arī abām slimībām ir ļoti līdzīgi simptomi – aizlikts un tekošs deguns, biežas šķavas, acu sūrstēšana, – tomēr konkrētas pazīmes var palīdzēt atšķirt vīrusa infekcijas izraisītas iesnas no alerģiskām. Galvenā atšķirība starp siena drudzi un saaukstēšanos – slimības ilgums. Saaukstēšanās, kuru ir izraisījuši vīrusi un baktērijas, parasti ilgst aptuveni 5‒7 dienas. Savukārt siena drudzis, kuru parasti izraisa ziedputekšņi, – turpinās tik ilgi, cik ilgi pastāv kontakts ar šo alergēnu. Turklāt siena drudzim nav raksturīga temperatūra”, – skaidro interneta aptiekas Azeta.lv farmaceite Egija Jēkabsone.

Farmaceite piebilst, ka cilvēkus, kuriem ir alerģija, var mocīt arī nogurums, aizkaitināmība, kā arī var pasliktināties miega kvalitāte. Smagākos gadījumos var būt sauss klepus vai pat aizdusa. Tomēr precīzus iepriekš minēto simptomu iemeslus un alerģiju var konstatēt tikai alergologs, veicot nepieciešamās pārbaudes.

Censties izvairīties no alergēniem

Tiem, kurus nomoka sezonas alerģija, farmaceite iesaka izvairīties no slimību izraisošā alergēna – ziedputekšņiem. Nav ieteicams ilgi būt ārā vējainās dienās, kad gaisā ir maksimāla alergēnu koncentrācija.

Pārnākot mājās, ieteicams rūpīgi nomazgāt rokas un seju, vislabāk ieiet dušā un pārģērbties. Egija Jēkabsone iesaka paturēt prātā arī to, ka ziedputekšņi ir ne tikai ārā. Tos mājokļa iemītnieki ienes telpās ar drēbēm, apaviem, daļa šo alergēnu nonāk telpās arī caur atvērtiem logiem. Tāpēc, sākoties pavasara augu ziedēšanai, putekļus mājās ieteicams tīrīt ar mitru drānu, kā arī biežāk tīrīt un izsūkt grīdas.

Ja ir sezonas iesnas, vēdināt mājokli, kā arī doties garākās pastaigās dabā labāk agri no rīta vai vēlu vakarā, bet vēl labāk pēc lietus, kad ziedputekšņu koncentrācija gaisā ir minimāla.

Neignorēt simptomus

Cilvēki diezgan bieži atmet ar roku pavasara iesnām, cerot, ka tās pāries pašas no sevis, taču alerģiskās iesnas mēdz progresēt, bet ilgstošas un neārstētas iesnas var pārvērsties arī astmā.

“Ja pavasara alerģijas laikā atsevišķi simptomi izpaužas īpaši spēcīgi, var lietot līdzekļus, kas atvieglo tieši tos. Atvieglot simptomus un palīdzēt izturēt šo periodu var speciāli tam domāti preparāti – izsmidzināmi līdzekļi pret iesnām, acu pilieni. Arī antihistamīna zāles, kuru sastāvā ir aktīvās vielas loratadīns, cetirizīns vai klemastīns, var samazināt siena drudža simptomus un pat novērst tos. Būtu vērts parūpēties par bezrecepšu medikamentu pret alerģiju rezervēm savā mājas aptieciņā un sezonas alerģijas laikā nēsāt tos līdzi”, – iesaka Egija Jēkabsone.

Pirms zāļu lietošanas ieteicams konsultēties ar farmaceitu, uzmanīgi izlasīt zāļu lietošanas instrukciju un lietot zāles tā, kā noteikts. Ar e-aptiekas farmaceitu var konsultēties pa tālruni vai internetā. Ja simptomi nepāriet vai parādās blaknes, nepieciešams konsultēties ar ārstu.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro