Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena tiek svinēta laikā, kad pavasaris ir pilnā plaukumā un maigs zaļums ieskauj Rīgas parkus un ielas. Tādēļ 2024. gada 4. maijā no plkst. 12.00 Arkādijas parkā, Vērmanes dārzā un Latgales parkā Rīgas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti uz radošo darbnīcu visai ģimenei “Radi zaļu Latviju!”
Rīga ir zaļi domājoša pilsēta. To apliecina iepriekšējo gadu pieredze, kura rāda, ka stādīšanas darbi ir viena no pieprasītākajām un iecienītākajām aktivitātēm 4. maija svētku pasākumos. Radošajā darbnīcā apmeklētāji varēs iejusties mežaudzētāju un dārznieku lomās, uzzināt interesantus faktus par kokiem un augiem, iestādīt podiņā koku vai krāšņu puķi, ko vēlāk pārstādīt savā dārzā, mājas pagalmā, laukos vai mežā. Šogad apmeklētājiem tiks piedāvāts iestādīt Latvijas Valsts mežu kokaudzētavās audzētos egļu, Japānas lapegļu, priežu, ozolu, liepu u.c. stādus. Papildus koku stādīšanai darbnīcas apmeklētāji varēs speciālos kokosšķiedru podiņos iesēt pļavu puķu sēklas vai iestādīt puķes.
No plkst. 15.00 līdz 16.00 Arkādijas parkā un Latgales parkā muzicēs Latvijas skolu pūtēju orķestri.
Ozols ir plaši apdziedāts un aprakstīts latviešu folklorā, tas ir pozitīva spēka, vīrišķības un nelokāmības simbols. Lielākā daļa Latvijas dižkoku ir tieši ozoli. Viens no skaistākajiem un cēlākajiem Latvijā augošajiem kokiem ir sarkanais ozols, ko dažkārt dēvē arī par aslapu, Kanādas vai ziemeļu ozolu. Japāņu lapegle jeb japāņu valodā karamatsu, ir lapegles suga, kuras dzimtene ir Japāna. Latvijā šī lapegle ir ieviesta suga, vasarā to mīkstās skujas ir zilganzaļas, bet rudenī koši dzeltenas. Savukārt egle Latvijā ir plaši izplatīta koku suga. Pieredzējuši meistari prot atrast pat tā sauktās “rezonanses” egles ar sevišķi skanīgu koksni, ko izmanto mūzikas instrumentu izgatavošanai.