Ģimenes ārstu iecere no 1. janvāra strādāt četras valsts apmaksātas darba dienas un piekto par maksu nav pieņemama, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina veselības ministrs Hosams Abu Meri (“Jaunā Vienotība”).
“Mēs ilgstoši jau neesam saņēmuši veselības aprūpei pietiekamu finansējumu, tāpēc esam tur, kur esam. [..] Mums jādara viss nākamajā periodā, lai iegūtu nozīmīgu finansējumu veselības aprūpei,” sacīja Abu Meri.
Viņš norādīja, ka ģimenes ārstu praksēm ir jāpalielina finansējums un pie tā Veselības ministrija šomēnes strādās.
“Mums nav problēmu ar akūto palīdzību – uzņemšanu un akūto ārstēšanu. Mums ir problēmas ar to, ka cilvēki, piemēram, saslimst un netiek laicīgi pie izmeklējuma. Vēl viena liela problēma – mums ir mazāk speciālistu, mediķu. Mēs varam divreiz palielināt budžetu, lai samazinātu rindas, bet rindas netiks samazinātas būtiski, ja trūkst personāla. Līdz ar to jāstrādā, lai būtu normāls atalgojums mediķiem,” uzsvēra ministrs.
Savukārt komentējot ideju ģimenes ārstiem strādāt četras valsts apmaksātas darba dienas, viņš uzsvēra: “Tas nav pieņemami. Mēs gribam, lai ģimenes ārsti būtu vairāk pieejami, ne otrādi. [..] Es aicināju izveidot operatīvo grupu, lai janvārī var uzrakstīt ziņojumu un iesniegt februārī, un no marta var aprīļa būtu papildu finansējums. Ar nosacījumu, ka katru gadu finansējumam jābūt papildus primārajā aprūpē.”
Tāpat viņš norādīja, ka “Latvijā ļoti svarīgi ir stiprināt primāro aprūpi, tātad ģimenes ārstu institūciju. Ja būtu normāla primārā aprūpe, tad mums nebūtu tik daudz cilvēku slimnīcās, nebūtu tik daudz slimību diagnosticētas vēlu. Ir nepieciešams lielāks finansējums un atbalsts ģimenes ārstiem. Un jāsakārto sistēma, lai tā nav tik birokrātiska, kur jāatskaitās par katru darbību NVD un jātērē puse savas darba dienas tikai ar papīriem.”