Advokāts: Lembergam apcietinājums noteikts, lai liegtu viņam īstenot vēlētāju deleģētās tiesības un pienākumus

Ir acīmredzams, ka drošības līdzekļa mērķis ir liegt Aivaram Lembergam veikt politisko darbību un īstenot vēlētāju deleģēto gribu, pauž Lemberga aizstāvis zvērināts advokāts Māris Grudulis.

Kā zināms, 22. februārī Lemberga lietā tika pasludināts pirmās instances tiesas spriedums, ar kuru apsūdzētajam Aivaram Lembergam piemērotais drošības līdzeklis grozīts uz apcietinājumu.

Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja tiesnese Irīna Jansone paziņojusi, ka Lembergs kriminālprocesu ir apzināti vilcinājis, tāpēc noteiktais drošības līdzeklis – apcietinājums – ir pamatots. Vienlaikus vairāki tiesību eksperti jau iepriekš pauduši neizpratni par Lembergam piemēroto apcietinājumu, kā pamatu minot tieši to, ka Lembergs nav nevienu sēdi kavējis. Minēts arī tas, ka, ja viņš būtu vēlējies aizbēgt, viņš pa šiem gadiem to jau būtu paspējis izdarīt.

Arī Lemberga advokāts Māris Grudulis intervijā “Neatkarīgajai” pauda, ka tiesas nolēmums aizstāvības ieskatā ir nepamatots, savukārt tajā ietvertie argumenti ir tendenciozi un nepierādīti.

“Tā, piemēram, tiesa norāda, ka laikā, kad Aivaram Lembergam bija noteikts drošības līdzeklis – aizliegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu (patiesībā viņam šāds drošības līdzeklis noteikts nebija, jo bija noteikts tikai aizliegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumus), viņš ir realizējis pašvaldības deputāta pienākumus (kas viņam aizliegts nebija). Līdz ar to ir redzams, ka drošības līdzekļa mērķis ir liegt Aivaram Lembergam veikt politisko darbību un īstenot vēlētāju deleģēto gribu. Tāpat tiesa spriedumā norāda, ka tā ņem vērā Aivara Lemberga ietekmi uz Ventspils pilsētas pašvaldības amatpersonām, kas tiešākajā veidā norāda uz to, ka drošības līdzeklis noteikts ar mērķi liegt viņam īstenot vēlētāju deleģētās tiesības un pienākumus. Tāpat tiesa norāda, ka Aivars Lembergs ir centies ietekmēt procesa virzītājus (pierādījumi tam gan spriedumā nav pat minēti). Tāpat minēts, ka Aivars Lembergs ir organizējis prokurora Mežsarga izsekošanu (uz šī pamata prokurori jau vairāk nekā 10 gadus atpakaļ vēlējās panākt Aivara Lemberga apcietināšanu). Aizstāvības ieskatā apcietinājuma piemērošana ir acīmredzami nepamatota,” sacīja Grudulis.

Aizstāvības ieskatā ir pieļauti visi iespējamie cilvēktiesību pārkāpumi, ko vien var pieļaut kriminālprocesā, tajā skaitā, bet ne tikai, tiesības uz taisnīgu tiesu, sprieduma motivācijas prasībām, tiesības uz apcietinājuma pamatošanu un tās izvērtēšanu, privāto un ģimenes dzīvi, tiesības uz politisko darbību u.c.

Arī Ventspils pilsētas dome paziņojumā norādījusi, ka Lemberga apcietinājums ir nesamērīgs un nepamatots, kā arī nav pienācīgi vērtēta Aivara Lemberga personība: “Ventspils pilsētas dome cer, kas pilnais spriedums kalpos par pagrieziena punktu tam, lai augstākas instances tiesa izlemtu jautājumu par Aivaram Lembergam nepamatoti piemērotā drošības līdzekļa – apcietinājuma, pārskatīšanu, aicinot tiesu to pēc iespējas ātrāk atcelt, lai Aivars Lembergs varētu pilnvērtīgi piedalīties pašvaldības darbā un varētu pienācīgi turpināt pildīt Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus, ko ventspilnieki š.g. 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās ir viņam uzticējuši, paužot nepārprotamu atbalstu: Aivars Lembergs vēlēšanās bija vēlētāju visvairāk atbalstītais kandidāts, jo saņēma vislielāko balsu skaitu no visiem 88 deputātu kandidātiem Ventspils pilsētā – 6 536 ventspilnieku balsis, t.sk. 2 526 plusus.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro