“Apvienotais saraksts” aicina samazināt PVN restorāniem

Latvijas restorāni jau septiņus gadus klīst pa ministrijām un darba grupām, bet netiek saklausīti. Samazināto PVN 12% apmērā sabiedriskajā ēdināšanā vārdos atbalsta visi, bet darbos vien retais. Martā Linda Matisone (AS) uz Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas sēdi bija aicinājusi restorānu industrijas pārstāvjus, lai diskutētu par samazināto PVN sabiedriskajā ēdināšanā. Trešdien, 29. maijā, pēc Lindas Matisones iniciatīvas šis jautājums tiks skatīts arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē.

Lietuvā samazinātais PVN ēdinātājiem ļāva ierobežot ēnu ekonomiku un nozares apgrozījums pieauga divas reizes. Palielinājās arī darba vietu skaits un uzlabojās uzņēmumu pašu kapitāls.

Saeimas deputāte Linda Matisone uzskata: “Nevis sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi ir parādā nodokļus valstij, bet gan valsts ir parādā ēdināšanas nozarei. Latvija ir tikai viena no trim Eiropas Savienības valstīm, kas ne ikdienā, ne pandēmijas laikā nav atbalstījusi restorānus un citus ēdinātājus ar samazināto PVN likmi.”

Pandēmija, karš Ukrainā, inflācija un valsts vājais tūrisma mārketings rada kritisku situāciju ēdināšanas nozarē. Pēdējā laikā no tirgus ir aizgājuši vairāki populāri restorāni ar senu vēsturi. Savukārt bankas nevēlas kreditēt jaunus restorānus, jo ēdināšanas nozari uzskata par riskantu. Būtiski, ka šī industrija pilda arī sociālo funkciju, jo nodarbina daudzus jauniešus un zemi kvalificētu darbaspēku.

Šobrīd 75% no Eiropas Savienības iedzīvotājiem saņem ēdināšanas pakalpojumus ar samazinātu PVN likmi. Tomēr Finanšu ministrija Latvijā nevēlas īstenot šādu ieceri, lai gan ministrija nespēj piedāvāt nekādu alternatīvu nozares atbalstam. Tāpat kā Ekonomikas ministrija nav spējusi novērst, ka Latvija atrodas stabili pēdējā vietā Eiropas Savienībā pēc tūristu piesaistes.

Sabiedrība atbalsta samazināto PVN likmi sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem. To apliecina gan sabiedriskās domas aptaujas, gan vairāk nekā 12 000 iedzīvotāju parakstīta iniciatīva portālā “Manabalss.lv”. Diskusijas Saeimā turpināsies, un APVIENOTAIS SARAKSTS paudīs stingru atbalstu šai iecerei.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro