“Apvienotais saraksts” kritizē Siliņas valdības obligāto ienākumu deklarēšanas modeli

“Apvienotā saraksta” (AS) deputāti iesnieguši pieprasījumu Ministru prezidentei Evikai Siliņai, prasot skaidrot obligātās iedzīvotāju ienākumu deklarēšanas likumprojekta pamatotību un lietderību.

Partijas ieskatā, Evikas Siliņas valdības piedāvātās obligātās iedzīvotāju ienākumu deklarēšanas modelī paredzētie regulējumi draud ar būtisku birokrātijas pieaugumu un sīkumainu iedzīvotāju kontroli.

Lai arī vēlme ierobežot ēnu ekonomiku ir atbalstāma, valdības piedāvātie risinājumi ir nesamērīgi. Tā vietā, lai ierobežotu un apkarotu nodokļu nemaksāšanu nozarēs, kur acīmredzama pelēkas naudas aprite ir mērāma miljonos, valdība izvēlas uzlikt birokrātisku slogu daudziem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Ārkārtīgi pretrunīgi vērtējamie priekšlikumi par nelielu dāvanu deklarēšanu vai ierobežojumi pārskaitījumiem ģimenes locekļu starpā automātiski padarītu par potenciāliem likuma pārkāpējiem un aizdomās turamajiem teju visus Latvijas iedzīvotājus.

Tiek norādīts, ka nav atbildes par deklarēšanas praktisku iespējamību visām iedzīvotāju grupām, kā arī nav skaidrs, cik dārgi valstij izmaksās tās ieviešana un kontrole. Nav redzami arī fiskāli vai citi mērķi, ko valdība plāno sasniegt ar šādu risinājumu.

Šādu regulējumu izpildei būtu nepieciešams būtisks VID un citu kontrolējošo dienestu administratīvās jaudas kāpums, citiem vārdiem, liels ierēdņu skaita un tam paredzēto līdzekļu pieaugums. Tā vietā, lai šos resursus novirzītu mērķtiecīgai ēnu ekonomikas apkarošanai konkrētās riska nozarēs, tie tiks izniekoti bezjēdzīgā un sīkumainā iedzīvotāju ikdienas dzīves kontrolē.

AS frakcijas vadītājs Edgars Tavars uzsver:”Siliņas valdība izvēlējusies dot sabiedrībai pilnīgi aplamu signālu. Pretēji solītajai birokrātijas samazināšanai tiek veidoti jauni superbirokrātijas mudžekļi, netieši pasakot, ka visus Latvijas cilvēkus uzskata par potenciāliem krāpniekiem un blēžiem. Efektīva ēnu ekonomikas apkarošana prasa kompetenci un apņēmību, šo īpašību acīmredzot valdībai trūkst, tāpēc tā dodas sev tik ierastajā birokratizācijas un pārregulācijas virzienā.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro