Ar tradicionālo Labdarības koncertu sāksies 28. starptautiskais Baltijas baleta festivāls

28. starptautiskais Baltijas baleta festivāls sāksies 11. oktobrī un turpināsies līdz 2024. gada janvārim. Festivāls tiks atklāts ar tradicionālo Labdarības koncertu tirdzniecības centra «Origo» ātrijā, un tā programma ir papildināta ar Latvijas baleta leģendai Janīnai Pankratei veltītu koncertuzvedumu.

«Tirdzniecības centrs «Origo» teju 25 gadus ir Starptautiskā Baleta festivāla mājvieta. Jau otro gadu mēs to atklājam t/c «Origo» jaunās ēkas ātrijā, kas vienkopus saved apmeklētājus no visas Latvijas – daudziem tā ir kā satikšanās vieta un Rīgas sākumpunkts. Ilgtspējīgas pilsētas un kopienas radīšana ir daļa no t/c «Origo» ilgtspējas stratēģijas un paredz dažādu kultūras pasākumu norisi un tradīciju uzturēšanu. Šobrīd tirdzniecības centri piedāvā daudz vairāk kā tikai iepirkšanās iespējas, tā ir vide, kur satikties, pavadīt laiku un baudīt kultūru. Lai gan šo nepilnu 25 gadu laikā t/c «Origo» vaibsti ir mainījušies, tradīcija palikusi nemainīga – jaunā ēka ir kļuvusi par centrālo apmeklētāju satikšanās vietu, un ir likumsakarīgi, ka Starptautiskā Baleta festivāla atklāšanas tradīciju turpinām tieši jaunajā ēkā,» norāda Viktorija Bižāne, tirdzniecības centra «Origo» mārketinga vadītāja.

11. oktobrī plkst.17.00 T/c «Origo» jaunā korpusa ātrijā norisināsies tradicionālais festivāla atklāšanas Labdarības koncerts, kurā piedalīsies Tāļa Sila deju studija, «Riga City Jazz dance» dejotāji, Tautas deju ansamblis «Lielupe», Tautas deju ansamblis «Karuselis », Deju skola «Dzirnas», Akordeonistu kvartets u.c. mākslinieki.

12. oktobrī Preiļu novada Kultūras centrā un 23. oktobrī plkst.19.00 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē būs skatāma modernā baleta kompānijas «Quorum Ballet» (Portugāle) izrāde «Correr o Fado». «Fado ir visreprezentatīvākais Portugāles tradicionālās kultūras izpausmes veids. Ar kustību, skaņu, sajūtu un sajūtu daudzveidību dejotāji mums nodod savu mākslu un skaistumu, ko uztver un sajūt mūsu sirds. Apvienojot fado ar mūsdienu deju, «Correr o Fado» lauž tradicionālo veidu, kā redzēt, dzirdēt un sajust fado,» par izrādi saka mākslinieki. Atgādināsim, ka «Quorum Ballet» ir laikmetīgās dejas apvienība, kuru 2005.gadā dibinājis tās mākslinieciskais vadītājs, galvenais horeogrāfs un dejotājs Daniels Kardoso.

13. oktobrī koncertzālē «Cēsis», 28. oktobrī Latgales vēstniecībā GORS un 30. oktobrī VEF Kultūras pilī pirmo reizi Latvijā un Baltijā ar izrādi «Blu Infinito» viesosies «eVolution Dance Theater» (Itālija, Roma). Par šo izrādi tiek teikts, ka tas ir «novatoriskas un aizraujošas dejas, mākslas, akrobātikas, maģijas un ilūzijas apvienojums. Ūdens plūst, dejo un kaskādē brīnumainā ceļojumā. Tehnoloģiju izmantošana un to saistība ar grupas daudzpusīgo mākslinieku (dejotāju, vingrotāju, iluzionistu, akrobātu, sportistu) sniegumu ir «eVolution» dejas teātra atšķirīgais elements. Lāzeru un spoguļu apvienojumi, atspulgi, atspīdumi, lūzumi, ķīmiskie ekrāni, kas reaģē ar gaismu un to uztver, rada pasaules, kurās dejotāju ēnas pārsniedz ķermenisko un saplūst ar gaismisko.» Deju kompānija «eVolution Dance Theater» dibinājis amerikāņu horeogrāfs un dejotājs Entonijs Heinls (Anthony Heinl); viņš ir arī kompānijas mākslinieciskais vadītājs. «eVolution Dance Theater» ir mūsdienīgās dejas, akrobātikas un inovatīvu tehnoloģiju savienojums.

14. novembrī plkst.15.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks leģendārās balerīnas un horeogrāfes Janīnas Pankrates simtgadei veltītais koncertuzvedums «Latvijas baleta leģendai Janīnai Pankratei – 100. Vakar, šodien, rīt…». Vērienīgajā iestudējumā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfi, Rīgas Baleta skolas audzēkņi, «Grande Ballet studio», Tukuma deju skolas «Demo», «RiGA CiTY JAZZ dance» dejotāji, kā arī dziedātāji Anta Jankovska, Nauris Indzeris un Helēna Laukmane. Koncertizrādes stāstu papildinās īpaši šim notikumam veidoti video un fotomateriāli.

15. gada 22. janvārī VEF Kultūras pilī būs skatāms starpvalstu dejas projekts «Baltijas baleta tandēms», kurā piedalīsies baleta zvaigznes no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Ukrainas. Skatītājiem tiks piedāvāti izcilāko Baltijas un Ukrainas horeogrāfu un dejotāju baleta motīvi “No klasikas līdz avangardam”.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro