Ar vēstuli veselības ministram aicina rast finansējumu diabēta pacientu aprūpei

Latvijas Endokrinologu asociācija un Latvijas Diabēta asociācija veselības ministram Hosamam Abu Meri iesniedza oficiālu vēstuli. Tajā pausts aicinājums 2025. gada budžetā rast finansējumu ar diabēta pacientu aprūpes pieejamību un ārstēšanu saistītām prioritātēm, tostarp ikdienas diabēta kontrolei nepieciešamo tehnoloģiju nodrošināšanai, kā arī veidot nacionāla mēroga diabēta aprūpes un profilakses plānu.

Kā kritiski neatliekamā prioritāte izcelta nepieciešamība pieaugušajiem 1.tipa diabēta pacientiem apmaksāt ārstēšanos ar insulīna sūkni un glikēmijas kontroles iespējas ar nepārtrauktās glikozes uzraudzības (NGLU) sistēmu. Balstoties uz aktuālajiem asociāciju aprēķiniem, 150 pacientiem pilnvērtīgi apmaksājot insulīna sūkņus, savukārt 1100 pacientiem NGLU sistēmas, iespējams ietaupīt aptuveni divus miljonus eiro no valsts budžeta. Tāpat prioritāšu vidū izcelta arī diabēta apmācības pieejamības palielināšana un kvalitātes pilnveide, kā arī valsts apmaksāta bariartriskā ķirurģija 2. tipa diabēta pacientiem ar izteiktu aptaukošanos.

Savukārt neatliekamo prioritāšu sarakstā iekļauta insulīna injekciju adatu kompensēšana un koncepcijas izstrāde multiprofesionāla diabētiskās pēdas centra izveidei, kur diabēta pacienti var ambulatori saņemt gan ārstēšanas plāna izstrādi un ārstēšanu, gan daudzveidīgu konsultāciju klāstu.

“Tiekoties ar Veselības ministrijas un nozares pārstāvjiem, kopīgi vienojāmies, ka tehnoloģiju nodrošināšana un apmācības sistēmas pilnveidošana ir viena no galvenajām prioritātēm, lai uzlabotu diabēta pacientu aprūpi un mazinātu veselībai bīstamu komplikāciju risku,” norāda Latvijas Diabēta asociācijas valdes priekšsēdētāja Gunta Freimane.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro