Ašeradens: Pastāv bažas, vai valsts nodokļu ieņēmumi izpildīsies tādā apmērā, kā plānots

Valsts nodokļu ieņēmumi varētu būs mazāki par plānoto, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).

“Šobrīd mēs ļoti uzmanīgi vērtējam katru nodokļu grupu. Es varu teikt, ka darbaspēka nodokļi pildās ļoti labi, tātad darba samaksa aug pirmajos darba mēnešos. Savukārt PVN nodokļa ienākumi neizskatās tik labi,” atzina Ašeradens.

Viņš norādīja, ka Finanšu ministrija jau samazinājusi ekonomikas izaugsmes prognozi. Ja iepriekš tika lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad palielināsies par 2,4%, tad nu šī prognoze pazeminājusies uz 1,4%.

“Varam tuvoties arī deflācijas līnijai,” norādīja Ašeradens, sakot, ka šobrīd FM ļoti uzmanīgi vērtē valdības ieņēmumu un izdevumu prognozi.

“Nodokļu darba grupai mandāts ir strādāt līdz maija beigām, tad mēs iesim valdībā ar ziņojumu. Mēs šobrīd esam tikuši galā ar uzņēmumu ienākuma nodokļa izvērtējumu. Lēmums ir atstāt to nemainīgu, ņemot vērā to, ka kreditēšanas apjomi Latvijā ir zemi, tas ir svarīgs uzņēmēju darbības attīstības avots,” sacīja ministrs.

Viņš norādīja, ka produktivitātes institūta pētījumā teikts, ka vienīgā izaugsmes atslēga Latvijā ir tā, vai valdība spēs sekmīgi investēt Eiropas fondu līdzekļus: “Tas kalpoja par pamatu tam, ka mēs pārskatījām visu paketi kopumā un devām priekšroku tām komandām un tām programmām, kuras jau ir gatavas un kurās ir labi ieviesēji, pārprogrammējām šīs lietas uz projektiem, kuros ir attīstība.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro