Aviokompānijas jau tirgo biļetes lidojumiem 13. maijā

Šobrīd iespējams nopirkt biļetes lidojumiem nākamajai nedēļai no lidostas „Rīga” uz aptuveni 20 galamērķiem. Taču biļešu iegāde nav garantija, ka šie lidojumi tiešām jau nākamnedēļ notiks.

Latvijas nacionālās aviokompānijas „airBaltic” mājaslapā iespējams iegādāties lidmašīnas biļetes uz lidojumiem jau nākamajai nedēļai. Tuvākie reisi uz teju 20 dažādiem „airBaltic” galamērķiem paredzēti 13. maijā. Uz šo datumu var nopirkt biļetes uz Amsterdamu, Briseli, Diseldorfu, Frankfurti pie Mainas, Hamburgu, Helsinkiem, Kopenhāgenu, Londonu, Maskavu, Milānu, Minheni, Minsku, Oslo, Parīzi, Reikjavīku, Stokholmu, Tallinu, Tamperi, Viļņu. Cenas atkarībā no galamērķa lidojumam vienā virzienā svārstās no 95 eiro līdz 713 eiro. Pirmo reisu biļetes ir nedaudz vai krietni dārgākas nekā vēlākiem lidojumiem. Iespējams, lētākās jau ir izpirktas.

Lidojumu 13. maijā negarantē

Lidsabiedrības Korporatīvās komunikācijas nodaļa gan „Neatkarīgajai” skaidro, ka „airBaltic” lidojumus atsāks tikai tad, kad ceļojumu ierobežojumi Latvijā tiks atcelti. „Lai pasažieri varētu plānot savus ceļojumus, uzņēmums ir publicējis tā plānoto lidojumu grafiku, sākot ar 13. maiju, ļaujot pasažieriem iegādāties biļetes uz lidojumiem. Gadījumā, ja šobrīd spēkā esošie ceļojumu ierobežojumi tiks pagarināti un lidojums nevarēs notikt, tas tiks atcelts, un mēs sazināmies ar katru pasažieri individuāli, nosūtot e-pastā ziņu par izmaiņām. Šādos gadījumos mēs aicinām pasažierus vai nu mainīt sava lidojuma datumu bez maksas, vai arī pieprasīt atmaksu dāvanu kartes (ar papildu +20 EUR par katru vienvirziena ceļojumu) vai bankas pārskaitījuma veidā,” uzsver „airBaltic” Korporatīvās komunikācijas nodaļa.

Īrijas zemo cenu aviokompānija „Ryanair” lidojumiem no Rīgas šobrīd biļetes tirgo reisiem, sākot ar 22. maiju. Šajā datumā ir lidojums, piemēram, uz Vīni, Briseli, Dublinu, Berlīni un vēl dažām citām pilsētām.

Lidosta „Rīga” gatavojas pasažieru pieplūdumam

Lidosta „Rīga” sāk gatavoties starptautisko pasažieru lidojumu atsākšanai pēc ārkārtējās situācijas beigām.
Lidosta „Rīga” strādā gan pie papildu preventīvajiem pasākumiem lidostas terminālī darbinieku un pasažieru aizsargāšanai un Covid-19 izplatības ierobežošanai, gan pie nepieciešamo personāla un infrastruktūras resursu plānošanas pakāpeniskam lidojumu skaita pieaugumam.

Lidostas rīcībā esošie aviokompāniju dati par plānoto lidojumu atsākšanu pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas liecina, ka lidojumu atjaunošanās notiks pakāpeniski, ņemot vērā gan ceļošanas un saskarsmes ierobežojumus Latvijā un citās valstīs, gan izmaiņas iedzīvotāju ceļošanas gatavībā un paradumos. Daudzi ārējie tirgi būs ierobežoti arī pēc krīzes beigām, un lidojumi uz Rīgu vēl vairākus gadus notiks daudz mazākā apjomā nekā iepriekš. Prognozētais pasažieru skaits līdz šā gada beigām varētu būt tikai aptuveni 1,6 miljoni, bet nākamajā gadā ‒ 4,6 miljoni pasažieru iepriekš plānoto aptuveni 8 miljonu vietā. Balstoties uz šiem datiem un starptautisko aviācijas organizāciju prognozēm, lidosta ir izstrādājusi trīs atjaunošanās scenārijus, par pamata scenāriju pieņemot vidēja tempa atjaunošanās prognozi. Atbilstoši šim scenārijam tiek plānoti infrastruktūras un personāla resursi, lai nodrošinātu lidostas gatavību elastīgi reaģēt uz aviokompāniju pieprasījumu.

Lai sagatavotu pasažieru termināli ceļotāju plūsmas pieaugumam, lidosta papildus jau esošajiem ieviesīs plašākus pasākumus darbinieku un pasažieru aizsardzībai un Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tie ietver gan veselības drošības pasākumus saslimšanas risku mazināšanai reģistrācijas zonā, drošības kontrolē, pie iekāpšanas vārtiem un autobusos, gan reģistrācijas galdu aprīkošanu ar aizsargstikliem, gan darbinieku apgādi ar personiskajiem aizsarglīdzekļiem. Tāpat tiek plānoti pastiprināti tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumi termināļa telpām, aprīkojumam un autobusiem, kā arī mediķu iesaiste pasažieru veselības uzraudzībā.

„Darbs lidostā „Rīga” ir turpinājies arī ārkārtējās situācijas apstākļos, apkalpojot repatriācijas reisus, kravu un biznesa lidojumus, tāpēc no operacionālā viedokļa lidosta ir gatava apkalpot pasažieru lidojumus, tiklīdz tiks dota atļauja to atsākšanai. Taču mēs apzināmies, ka pēc lidojumu atsākšanās lidostai būs īpaši nozīmīga loma Covid-19 izplatības ierobežošanā, tāpēc mūsu uzdevums ir sadarbībā ar aviokompānijām un lidostā strādājošiem pakalpojumu sniedzējiem rūpīgi un pārdomāti sagatavot infrastruktūru un ieviest drošības pasākumus, lai maksimāli mazinātu inficēšanās riskus un pasargātu savus darbiniekus, pasažierus un lidostas viesus,” norāda lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Vienlaikus lidosta turpina īstenot pasākumus, lai nodrošinātu uzņēmuma stabilitāti ilgtermiņā, samazinot saimnieciskos izdevumus, efektivizējot personāla resursus un pārskatot investīciju programmu.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) vakar preses konferencē pavēstīja, ka Satiksmes ministrija strādā pie tā, lai 13.maijā bez ierobežojumiem atsāktos starptautiskie pasažieru aviopārvadājumi un jūras pārvadājumi, tomēr par to vēl jālemj valdībai.

Savukārt „Tallink” kuģu satiksmi starp Rīgu un Stokholmu maijā neatsāksies. „Kuģu satiksme maršrutā Rīga – Stokholma ir apturēta līdz 31.05,” liecina Tallink paziņojums.

Komentāri