Baltkrievijā un Krievijā vērojama paaugstināta militārā aktivitāte

Latvijas Aizsardzības ministrija informē, ka saistībā ar pastiprinātu militāro mācību norisi Baltkrievijā un Krievijā vērojama paaugstināta militārā aktivitāte.

“Krievija stiprina un modernizē savas militārās spējas Latvijas robežu tuvumā un šajās aktivitātēs arī iesaista Baltkrieviju. Regulāras mācības pie mūsu valsts robežām, kurās tiek izspēlēti agresīvi scenāriji pret Baltijas valstīm, neveicina savstarpējo uzticamību un labas kaimiņattiecības,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Šodien ir sākušās Krievijas bruņoto spēku Pleskavas 76. divīzijas pulka līmeņa mācības Pleskavā, Krievijā. Vienlaikus Krievijas bruņoto spēku Pleskavas 76. desanttrieciena divīzijas karavīri un tehnika ir devušies uz Baltkrieviju, lai piedalītos Krievijas un Baltkrievijas apvienotajās mācībās “Slavjansko bratstvo – 2020”. “Slavjansko bratstvo” ir ikgadējas militārās mācības, kas kopš 2015. gada norisinās  Krievijas, Baltkrievijas vai Serbijas teritorijā. Šogad mācības notiek Baltkrievijā, un Serbija dalību tajās ir atteikusi.

No šodienas, 22. septembra, līdz 25. septembrim, Baltkrievijas teritorijā norisinās otrais mācību posms, kurā iesaistīti Baltkrievijas bruņoto spēku Rietumu operacionālās pavēlniecības, Speciālo operāciju spēku, Gaisa Kara spēku un pretgaisa aizsardzības Kara spēku, artilērijas karavīri, kā arī Krievijas Bruņoto spēku Gaisa desanta karaspēka apakšvienības.

Kopumā mācībās ir iesaistīti aptuveni 6000 karavīri un 500 kaujas tehnikas vienības, tostarp aptuveni 1000 Krievijas karavīri un 100 kaujas tehnikas vienības. Iepriekš Krievija uz Baltkrieviju jau nosūtījusi 106. gaisa desanta divīzijas bataljona taktisko grupu.

Vienlaikus Krievijas Bruņotie spēki no 15. līdz 26. septembrim Dienvidu un Centrālajā kara apgabalā īsteno stratēģiski operacionālā līmeņa militārās mācības “Kaukāzs 2020”, kurās piedalās ap 80 000 karavīru. Mācībās šogad tiek trenēta Dienvidu kara apgabala vienību spēja nodrošināt Krievijas Dienvidrietumu aizsardzību.

Nacionālie bruņotie spēki turpinās sekot līdzi militārajām aktivitātēm pierobežā. Latvijai šobrīd nav tieša militāra apdraudējuma un Nacionālie bruņotie spēki darbojas ikdienas režīmā, kā arī turpmāk Twitter profilā @Latvijas_armija informēs sabiedrību par Krievijas bruņoto spēku aktivitātēm pie mūsu valsts robežas.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro