Bērziņa: Tikai no 2025. gada iedzīvotāju aptaujas par novada robežām būs domei juridiski saistošas

No 2025. gada iedzīvotāju aptaujas par novada robežām būs domei juridiski saistošas, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (“Jaunā Vienotība”).

Kā zināms, Garkalnes iedzīvotāji uzskata, ka Ropažu novada Finanšu komiteja nav ņēmusi vērā Garkalnes iedzīvotāju viedokli, jo 64,11% no visiem aptaujas dalībniekiem ir nobalsojuši par Garkalnes pievienošanu Ādažu novadam. Tikmēr daļa Garkalnes pagasta iedzīvotāju ir sašutuši par Ropažu novada domes lēmumu Ādažu novadam atdot tikai atsevišķas Baltezera teritorijas.

“Šobrīd referendumu likumā nav paredzēta iespēja, ka var mainīt novada robežas, bet, jau izstrādājot administratīvās reformas likumu, tika sagatavoti no Ministru kabineta noteikumi, un tajos ir paredzēts, ka no 2025. gada iedzīvotājiem aptauju veidā būs iespēja izteikt vēlmi būt vienā vai otrā novada teritorijā,” sacīja Bērziņa.

Šobrīd tā vēl nav, tādēļ Garkalnes pagasta iedzīvotāju aptaujai par teritorijas nākotni ir vien konsultatīvs raksturs.

“Mans viedoklis ir tāds, ka iedzīvotāju vēlmes tomēr ir būtiskas un tās noteikti ir jāievērtē, veicot jebkāda veida pārmaiņas, tai skaitā Garkalnē. Protams, šī brīža tiesības ir lemt domēm. Ropažu novada dome jau lēma, mēs gaidīsim Ādažu domes lēmumu,” sacīja ministre.

Vienlaikus viņa uzsvēra – iedzīvotāju vēlme nebūs vienīgā, kas jāņem vērā, ir noteikti arī papildu kritēriji, piemēram, jāievēro teritoriālā vienotība, lai nebūtu tā, ka kādu pagastu “izrauj” no novada vidienes. Tāpat jābūt attīstības centram.

Viņa skaidroja, ka, ja Ādažu novada dome nepiekritīs Ropažu pašvaldības ierosinājumam un vienošanās netiks panākta, pēc 2025. gada Garkalnes iedzīvotāji varēs lemt par savu teritoriju. Tādējādi vēl viens gads būs jāpavada neziņā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro