Bijušais NBS vadītājs: Latvija nevar atļauties kvalitatīvu militāro dienestu

Uzbrukuma gadījumā labums no obligātā aizsardzības dienesta būs minimāls, uzskata bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris, atvaļinātais ģenerālmajors Juris Maklakovs.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Maklakovs sacīja, ka pats par sevi kvalitatīvs militārais dienests ir laba lieta, tomēr to var atļauties ekonomiski spēcīga valsts, jo tas ir dārgs projekts: “Šobrīd mums nav pietiekamu līdzekļu, lai tādu projektu uzsāktu. Mani dara bažīgu arī demogrāfiskā situācija.”

“Ir jautājums, ko mēs dosim policijai, robežsardzei, citiem dienestiem,” uzsvēra bijušais NBS komandieris. Pēc viņa teiktā, jādomā valsts līmenī, nevis tikai Aizsardzības ministrijas līmenī.

Savukārt runājot par situāciju Ukrainā, viņš norādīja, ka “Ukraina ir saņēmusi jaudīgus ieročus, kuri spēj notriekt raķetes. Pagājušajā nedēļā redzējām, ka Krievija ir sākusi pārgrupēties, redzot, kādu postījumi šie ieroči var nest Krievijas armijai. [..] Bet jauda, kas ir Krievijas armijai, ir pietiekami liela.”

“Joprojām neredzam šim karam iznākumu. Pēc manām aplēsēm, tas varētu turpināties vēl ilgu laiku. Dažreiz mēs mēģinām secināt, ka Krieviju var uzvarēt, bet visi fakti liecina, ka tas ir ļoti grūts uzdevums. Jebkurš karš beidzas ar pārrunām, galvenais ir tās panākt,” atzina eksperts.

Pēc viņa teiktā, Krievija mēģinās iekarot Donbasa reģionu, nostiprināt izeju uz Krimas pussalu, būs uzbrukums Harkivai. Tā grib, lai Ukraina un Eiropa atzītu iekarotās teritorijas. Krievija meklēs trumpi, lai tas būtu iemesls sarunu sākšanai, jo ilgs karš nav Krievijas interesēs.

“Bez Rietumu atbalsta Ukraina jau būtu iekarota. Tas, ko dara Eiropa un Amerikas Savienotās Valstis, ir ļoti labs darbs, tas ir jāturpina. Lielākais izaicinājums ir vienotība un pārliecība, ka šo darbu ir jāturpina,” atzina Maklakovs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro