Briģis: Jaunā Covid-19 vīrusa variants nav stipri atšķirīgs no iepriekšējā

Pašlaik saslimtības pieaugumu ar Covid-19 nevar saukt par ļoti satraucošu, LTV “Rīta Panorāmā” sacīja RSU profesors Ģirts Briģis.

Kā atzina profesors, pieaug saslimšana ar Covid-19 jauno paveidu: “Par saslimušo skaitu – tas ir tāds rādītājs, kuram pašlaik varbūt nevarētu uzticēties. Tas saistās ar to, ka testēšana ir ierobežota, bet labs rādītājs ir cilvēku skaits, kuri ar šo ir nokļuvuši slimnīcā. Ja caurmērā ir bijuši apmēram 16 cilvēki nedēļā ar šo slimību slimnīcā, tad pēdējā nedēļā jau tie ir 39 cilvēki, tātad neliels pacēlums ir nenoliedzami.”

Pēc viņa sacītā, pēc savām īpašībām šķiet, ka šis jaunais paveids neatšķiras no “Omicron”, smagāku slimības gaitu tas neizraisa. “Tā problēma ir, ka tam ir citādākas antigēnās īpašības, kas nozīmē, ka vakcinācija un iepriekš iegūtā imunitāte varētu nebūt vairs tik precīzi efektīva,” sacīja profesors.

Runājot par vakcīnu, viņš norādīja, ka pagājušajā nedēļā Eiropas Komisija apstiprināja vakcīnu, kas ir mērķēta tieši šim “Eris” apakšvariantam: “Jādomā, ka tā būs pieejama arī Latvijā.”

Briģa ieskatā, ņemot vērā ierobežotos resursus, masveida testēšanai patlaban neesot pamata, taču cilvēkiem būtu jāpiedomā par aizsargāšanās pasākumiem – gan roku mazgāšanu un dezinficēšanu, gan maskām vajadzības gadījumā, gan arī citus.

Pagājušajā nedēļā, no 11.septembra līdz 17.septembrim, konstatētas 122 Covid-19 inficētas personas, kas ir par 32 gadījumiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, noskaidrots Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro