CV sastādīšana Covid krīzes apstākļos

Covid-19 izraisītā krīze nozīmējusi būtisku bezdarba palielināšanos, tāpat daudzos uzņēmumos pieņemts lēmums par kolektīvu atlaišanu objektīvu iemeslu dēļ – darba vienkārši nav. Kā viens no pirmajiem uzņēmumiem kolektīvo atlaišanu pieteica viesnīca “Radisson Blue”, tāpat tam sekoja transporta nozares uzņēmumi. Kā viens no risinājumiem apstākļos, kad būtiski krities pieprasījums, bijis pilnu slodzi aizstāt ar pusslodzi, kā arī pieteikšanās dīkstāves pabalstam. Bezdarbnieku skaits aug, tomēr aplūkojot pieejamo vakanču skaitu, redzams, ka tas ir būtiski samazinājies.

Turklāt bezdarba prognozes nevēsta neko iepriecinošu – bezdarbs tikai turpinās pieaugt. Tāpat arī nav garantijas, ka uzņēmumi varēs turpināt strādāt pēckrīzes apstākļos tāpat kā iepriekš, kad dīkstāves pabalsti vairs netiks maksāti. Tas nozīmē, ka šobrīd uz vienu darba vietu potenciāli kandidē lielāks skaits pretendentu kā ierasti. Tas liek daudz vairāk uzmanības pievērst tam, kāda ir izveidotā cv forma – vai tas izcelsies uz pārējo pieteikumu fona?

Uzmanība detaļām šajā laikā var būt īpaši izšķiroša. Ne vien jāpārliecinās, ka cv saturā iekļauta visa darba devējam nepieciešamā informācija, bet pat pārsniegtas ekspektācijas. Kā gaumīgi noformēt cv, kuram būtu raksturīga sava odziņa? Portāla Dalder veidotāji ir pārliecināti, ka visa sāls slēpjas, pirmkārt, struktūrā – tas nozīmē, ka cv būs atrodami visi aspekti, kas tieši saistīti ar nākotnes darba attiecībām un iespēju obektīvi izvērtēt kandidāta piemērotību vakancei.

Par to, kā darba devējam sevi parādīt kā sevišķi rūpīgu un radošu personību, kā arī pozicionēt sevi kā vislabāko no kandidātiem, pastāstīšu turpinājumā sadarbībā ar portālu dalder.lv, kas piedāvā automātisku cv sastādīšanu online. Pašmāju uzņēmums piesaka sevi kā ekspertus šajā lauciņā, piedāvājot cv modeli, kas neliks vilties – izstrādātās vadlīnijas nodrošina iespēju neizlaist nevienu aspektu, kuru būtu svarīgi pieminēt, lai radītu atmiņā paliekošu pirmo iespaidu.

Cv izveidošana online – kā tas notiek?

Tiešsaistē šādu pakalpojumu piedāvā daudzi ārzemju saiti, un beidzot online cv izveide pieejama arī latviski. Tāpat kā šajās vietnēs, tāpat arī Dalder cv būvēšanas pamatprincips ir piedāvājums aizpildīt gatavu formu. Nebūs pašam jāsastāda cv iedaļas, bet gan tikai jāizvēlas atbilstošās izvēles, lai tās aizpildītu. Ir arī manuāli aizpildāmi lauciņi, tomēr cv sastādīšanu ievērojami atvieglo jau pats fakts, ka priekšā parādīts, kāda informācija tajos būtu jānorāda.

Tiem, kas nezina, kā pareizi sastādīt cv vai kādi dati tajā būtu jānorāda, automātiska sagatave būs labākais no risinājumiem. Ar gatavas formas palīdzību nebūs vairs jālauza galva – ko iekļaut un ko neiekļaut, jo viss ir parādīts priekšā! Nav obligāti jāaizpilda katra piedāvātā sadaļa, tomēr ja tajā ir ko ierakstīt – tas būs tikai pluss, lai darba devējam sniegtu pilnvērtīgāku informāciju.

Un pat ja standarta sastādīšanas principi ir pazīstami, sekojot dalder.lv vadlīnijām, iespējams cv uzlabot. Tāds neliels papildinājums kā aiziešanas iemesls pie darba pieredzes vēstures var būtiski uzlabot cv un sniegt darba devējam vērtīgu informāciju! Tāpat tas parādīs, ka tiek pievērsta uzmanība niansēm un paskaidros, kāpēc sadarbība netiek turpināta iepriekšējās darba vietās. Tieši pie šādām detaļām piedomājuši cv parauga izveidotāji dalder.lv.

Vēl viens ieguvums, veidojot cv online, ir automātiskais tulkojums 3 valodās – dalder tulkojumu piedāvā latviski, angliski, krieviski. Tomēr tas neattiecas uz manuāli aizpildāmajām sadaļām, bet gan vietām, kur nepieciešams izvēlēties atbilstošo variantu kādā no izvēles joslām. Pateicoties tam, cv izveide aizņem ievērojami mazāk laika.

Ārzemju mājaslapās, kas piedāvā cv automātisko izveidošanu, tas visbiežāk ir maksas pakalpojums – bieži vien pat tiek piedāvāts gada abonaments, kura kopsumma sastāda vairākus desmitus euro. Pašmāju mājaslapas veidotāji šo funkciju piedāvā izmantot bez maksas. Pagaidām tiek piedāvāts 1 vienots cv dizains, tomēr nākotnē plānots paplašināt to skaitu un piedāvāt daudzveidīgāku vizuālo noformējumu.

5 zelta likumi veiksmīgam Cv

Tāpat kā ar pirmo iespaidu dzīvē, tāpat arī vērtējot cv, pirmais, kas tiek ievērots, ir tieši vizuālais aspekts. Tikai pēc tam seko satura novērtējums. Tāpēc 1 no zelta likumiem, sastādot cv, ir pārliecināties, ka tas ir vizuāli acij tīkams – tas nozīmē, ka teksts ir izlīdzināts un pārskatāmi sagrupēts atsevišķās iedaļās. Arī fotogrāfijas pievienošana sniedz personiskāku iespaidu. Glīts noformējums un teksta izcēlumi atbilstošās vietās radīs pārliecinošu iespaidu par sastādītāja spēju novērtēt detaļu nozīmi. Dalder par to piedāvā parūpēties cv sastādītāja vietā. Paviršs noformējums, savukārt, zemapziņā rada iespaidu par tik pat paviršu potenciālo nākotnes darbinieku. Un bieži vien cv saturs šādā gadījumā var palikt neiepazīts.

Otrs zelta likums ir veiksmīga cv sadaļu izveide. Tas nozīmē, ka cv struktūra ir loģiska un tajā iekļauta visa darba devējam svarīgā informācija. Arī par šo aspektu Dalder parūpējas darba meklētāju vietā. Mājaslapā izdalītas 6 galvenās iedaļas, kurās gādāts par to, lai iegūtu vispusīgu priekšstatu par kandidātu – gan par pieredzi, izglītību un prasmēm, gan rakstura īpašībām un personību.

Trešais zelta likums ir personīga pieeja. Tas nozīmē izvairīšanos no informācijas vispārināšanas. Ja cv sastādīts, lai būtu piemērots nosūtīšanai 5 dažādām kompānijām, patiesībā tas nav adresēts nevienai no tām. Tāpēc dalder.lv pirmajā sadaļā tiek sniegta iespēja izveidot nelielu komentāru – ievada tekstu, kurā darba meklētājs aicināts īsumā pastāstīt, kāpēc izvēlētā vakance un uzņēmums ir vispiemērotākā vieta savas karjeras attīstībai. Šajā sadaļā var iezīmēt mērķi, kāpēc šī ir īstā vieta savu prasmju realizēšanai un kādu pienesumu tas dos kompānijai.

Nākamais zelta likums – godīgums. Lai arī vajadzība pēc iespējas ātrāk atrast darbu krīzes apstākļos var mudināt par to aizmirst, savu tēlu nevajadzētu spodrināt ar meliem un izlikšanos. Agrāk vai vēlāk slēptā vai sagrozītā informācija nāks gaismā, bet līdz ar to arī darba attiecībām var tikt pielikts punkts. Nepatiesas informācijas sniegšana var maksāt ar neatgriezenisku uzticības zaudēšanu. Pat gadījumā, ja cv nav neviena ieraksta darba pieredzes sadaļā vēlamajā jomā, noteikti ir citi aspekti, kurus izcelt, lai parādītu, ka spējas, raksturs un intereses ir darbam atbilstošas.

Visbeidzot – lojalitāte pret darba devēju. Te jāpatur prātā, ka neviens darba devējs nevēlas, lai publiski tiktu celta neslava uzņēmumam vai atklāti uzņēmuma vājie punkti. Lai arī ne vienmēr darba devējs ir uzdevuma augstumos, tomēr par iepriekšējo darba vietu un to vadītāju trūkumiem vislabāk būs noklusēt gan cv, gan darba intervijā. Ja darba meklētājs runā sliktu par iepriekšējo darba devēju, jaunajam darba devējam tas pateiks tikai vienu – arī tavu netīro veļu šis kandidāts reiz izliks apskatei!

Dalder novēlējums darba meklētājiem

Pamatā dalder ir sludinājumu un reklāmas portāls, curriculum vitae online izveide ir viens no atbalsta materiāliem mājaslapas lietotājiem. Portālā iespējams arī skatīt aktuālās darba vakances, kā arī ievietot darba piedāvājumus.

Dalder atgādina, ka saņemot bezdarbnieka pabalstu, iespējams arī vienlaikus strādāt pašnodarbinātā statusā, ja vien ieņēmumi nesasniedz minimālās algas apmēru. Šādā gadījumā arī bezdarbnieka pabalsts netiek zaudēts. Portāla veidotāji vēlas iedrošināt bez darba palikušos izmantot alternatīvas peļņas gūšanas iespējas, ko paver pašnodarbinātā statusa iespējas.

Varbūt pārvaldi kādu svešvalodu, proti šūt vai tev padodas matemātika? Iespējams, vari piedāvāt privātas nodarbības attālināti vai palīdzēt ar mājas darbu izpildi – rakstīt esejas vai risināt algebras vienādojumus? Šādi un līdzīgi darbi var kļūt par iespēju pelnīt papildus kā pašnodarbinātajam. Dalder piedāvā iespēju ievietot sludinājumu bez maksas.

Turklāt tik draudzīga cenu politika nav vien dāvinājums krīzes apstākļos – portāla veidotāji sola, ka tā tas būs vienmēr. Ja esi par bezmaksas sludinājumu nākotni Latvijā, pievienojies reģistrēto lietotāju pulkam! Un ja vēlies atvieglot cv sastādīšanas procesu, kāpēc gan nepamēģināt mākslīgā intelekta piedāvātās iespējas, kas par visu svarīgo parūpēsies tavā vietā?
Dalder novēl šajā laikā būt stipriem, turēties pie cerības, meklēt radošus risinājumus un veidot pārdomātus, labi strukturētus un noformētus cv – curriculum vitae jeb dzīves gājuma aprakstus! Veiksmīgs noformējums un struktūra – tie būs aspekti, kas pievērsīs īpašu darba devēja uzmanību un palīdzēs izcelties uz citu darba meklētāju fona!

Komentāri