Dalībnieki atzinīgi novērtē biznesa konferenci “Personāla vadība 2023”

Šonedēļ, 24. augustā, tiešsaistē norisinājās jau ekspertu vidū atzinību guvusī, ilggadējā biznesa konference “Personāla vadība 2023”, kurā pulcējās nozares eksperti, lai diskutētu par nozares izaicinājumiem un iezīmētu aktuālākos jautājumus personāla vadībā. Konferences laikā tika apskatītas tēmas gan par personāla vadības digitalizāciju, darba tiesībām, labbūtību, konfliktu risināšanu un sadarbību komandā, kā arī jaunumi darba tirgū – kādas būs nākotnē pieprasītākās prasmes un vai tas mainīs veidu, kā izvēlēties darbiniekus.

Konferenci atklāja Latvijas Personāla Vadīšanas Asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga, kas runāja par personāla vadības digitalizāciju un to, kā būt gataviem rītdienas tendencēm jau šodien. Lai arī, pēc viņas teiktā, 80% personālvadības procesu iespējams automatizēt, samazinot kļūdas un uzņēmuma izmaksas, uzņēmumiem joprojām “svarīgi ir stāstīt par to, kas mēs esam, kādas ir mūsu vērtības, nevis par to, cik procesus esam digitalizējuši.” “Digitalizācija ir kā palīgs, nevis kā galvenais virzītājspēks,” uzsvēra E.Selga.

Konferencē piedalījās arī “WIN partners” mācību vadītājs, konsultants Aldis Zauls, kas ieskicēja iemeslus, kāpēc 1:1 saruna ir svarīga un kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas tajās. Pēc viņa teiktā, lai arī 95% vadītāju apgalvo, ka individuāli runā ar darbiniekiem, nereti vien tiek pieļautas būtiskas kļūdas, kaut arī 1:1 sarunām būtu jāiedvesmo darbiniekus, jāveicina iesaisti un jāpalielina to motivāciju. “To vai sarunai būs rezultāts, noteiks, vai darbinieks būs saredzējis ieguldījumus sevī, sajutis rūpes par sevi,” sacīja A. Zauls.

Savukārt Personāla Vadītāju kluba vadītāja Anita Rošāne sniedza ieskatu konfliktu risināšanai darba vietā, uzsverot, ka darba vietā ne vienmēr varam izvēlēties kolēģus un sadarbības partneru, tāpēc fokuss vērsts uz risinājumu, nevis personisko uzvaru. “Konfliktus nevar ignorēt, jo tie ir dzīves un darba ikdienas sastāvdaļas. Svarīgi ir koncentrēties nevis uz to, kā izvairīties no konflikta, bet kā to risināt,” sacīja eksperte.

Personāla vadības un atlases eksperte, biznesa trenere Elita Kazaine atzina, ka Latvijā joprojām aktuāla ir arī emocionālā vardarbība darba vidē. “Tas, kas pazūd intrigu tīklā, ir reputācija. Darba vidē tas ir lielākais risks,” piebilda eksperte.

Labbūtību kā svarīgu faktoru darba vidē uzsvēra arī “airBaltic” vadītāja operatīvās personālvadības un servisa jautājumos Sarmīte Vilsone, kas konferences laikā ieskicēja to, kā “airBaltic” nodrošina savu darbinieku labbūtību.

Konferencē piedalījās arī Personības izaugsmes koučs, idärto | Holistic Center līdzdibinātāja Lāsma Poļikeviča, kas atklāja, ka dažādās pētījumu izlasēs 9% līdz pat 82% cilvēku sastopas ar izjūtām, ka viņi nav pelnījuši savus sasniegumus un ir viltvārži jeb piedzīvo viltvārža fenomenu, lai gan patiesībā tam nav pamata. “Lai risinātu viltvārža izjūtas, liela nozīme ir darbam ar uzskatiem un sava progresa novērtēšanai. Tāpat nozīmīgs ir profesionāls atbalsts no organizācijas puses,” sacīja L. Poļikeviča.

Savukārt “MetaCoach” mācību centra vadītāja un trenere Laila Snidzāne ieskicēja top 10 pieprasītākās prasmes darba ņēmējiem, atzīmējot, ka uzņēmējiem arvien svarīgākas ir kognitīvās prasmes – analītiskā un radošā domāšana. Viņa atzina, ka radošās domāšanas nozīme nākotnē tikai pieaugs.

Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības PRO prezidente Irēna Liepiņa iepazīstināja konferences dalībniekus ar darba tiesību izaicinājumiem, savukārt “EventAgency.lv” komandas vadītājs Ilmārs Šukjurovs runāja par uzņēmuma kultūru un tā nozīmi personāla vadībā un darba devēja tēla veidošanā.

Biznesa konferences “Personāla vadība 2023” dalībnieki konferenci novērtēja atzinīgi, atzīstot, ka konference sniedza daudz labu domu un ideju tālākai darbībai. Dalībnieku ieskatā, konference bija vērtīga un pamatota.

Atzinīgi tika novērtēts arī konferences formāts – iespēja dalībniekiem diskutēt ar referentiem, uzdod jautājumus. To palīdzēja nodrošināt konferences moderators Egils Zariņš.

Kā atzina Biznesa konferences projektu vadītāja Elīna Ozola, atzinīgais novērtējums mudina strādāt vēl labāk un sagatavot jaunas tēmas, par kurām personāla vadītāji varēs uzzināt jau “Personāla vadība 2024” pavasara sesijā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro