Deputāti aicina saglabāt 5% PVN likmi Latvijas augļiem, ogām, dārzeņiem

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas deputāti lēma ar vēstuli vērsties Finanšu ministrijā, aicinot arī turpmāk Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem saglabāt samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi piecu procentu apmērā.

“Lēmām aicināt Finanšu ministriju un finanšu ministru vēlreiz izvērtēt ieceri nākamā gada budžetā paaugstināt PVN likmi mūsu dārzeņiem, ogām un augļiem un tomēr saglabāt līdzšinējo samazināto likmi,” pauda Ēnu ekonomikas apakškomisijas priekšsēdētaja Linda Matisone.

Šodienas sēdē deputāti uzklausīja gan augļu, ogu un dārzeņu audzētājus, pārstrādātājus un tirgotājus, gan arī atbildīgo institūciju pārstāvjus par kopējo situāciju nozares tirgū un to, kā piemērojamās likmes ietekmē gan nozari, gan patērētājus.

Nozares pārstāvji deputātiem akcentēja, ka pēc piecu procentu samazinātās PVN likmes ieviešanas 2018.gadā statistikas dati uzrādījuši pozitīvu ekonomisko ietekmi, tostarp ēnu ekonomikas mazināšanos – palielinājusies legālā nodarbinātība, uzlabojusies nodokļu nomaksa, samazinājušies pārkāpumi dažādu prasību ievērošanā. Tāpat nozares pārstāvji atzīmēja, ka uzlabojusies tirgus konkurence un iedzīvotāju maciņos palicis vairāk naudas, ko var tērēt citām vajadzībām. Savukārt, atceļot pazemināto likmi, prognozējams ēnu ekonomikas pieaugums, jo vietējais vairumtirgotājs cenas ziņā nespēs konkurēt ar tirgotājiem no ārvalstīm.

Samazinātā PVN likme piecu procentu apmērā Latvijai raksturīgiem dārzeņiem, augļiem un ogām ieviesta 2018.gadā, un tās piemērošana pēc tam tika pagarināta līdz 2023. gada beigām.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro