Deputāti: Pircējam jābūt informētam par produkta ražotājvalsti

“Neapšaubāmi, mums ir jāveicina patērētāju informētība un jāpalīdz izvēlēties Latvijas preci. Taču vienlaikus mēs nedrīkstam radīt pārmērīgu administratīvo slogu un nesamērīgas izmaksas tirgotājiem,” otrdien, 23.janvārī, pauda Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama. Deputāti komisijas sēdē konceptuāli atbalstīja ierosinājumu pārtikas preču cenu zīmēs norādīt to ražotājvalsti.

Deputāti sprieda, ka iecerētie grozījumi ļautu pircējiem viegli un ērti noteikt, kur ražots konkrētais produkts, kā arī mazinātu iespējas maldināt pircēju, tostarp par pārtikas preces izcelsmes valsti. Šobrīd noteikts, ka cenu zīmēs jānorāda izcelsmes valsts tikai noteiktām pārtikas preču grupām, piemēram, gaļai, svaigiem augļiem un dārzeņiem.

Izcelsmes valsts ir īpaši svarīga pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā, jo liela daļa Latvijas sabiedrības nevēlas atbalstīt agresorvalstis un to piedāvātos produktus. Patērētājiem ir tiesības savu izvēli izdarīt brīvi, ņemot vērā dažādus aspektus, uzsver likumprojekta autori.

Parlamentārieši akcentēja, ka joprojām atsevišķās mazumtirdzniecības vietās ir nopērkamas pārtikas preces, kuru izcelsmes vai ražotājvalsts ir Krievija vai Baltkrievija. Norāde cenu zīmē par produkta ražotāju ir būtiska, lai pircējs netīšām nenopērk šo valstu produktus, uzsvēra deputāti. Tāpat deputāti aktualizēja, ka produkta izcelsmes valsts un ražotājvalsts var nebūt viena un tā pati, aicinot likumprojekta izskatīšanas gaitā precizēt cenu zīmē norādāmo informāciju.

Komisijas priekšsēdētāja uzsvēra, ka nepieciešams konstruktīvs Zemkopības ministrijas un nozaru – gan ražotāju, gan tirgotāju – dialogs, lai izstrādātu izsvērtus, kvalitatīvus priekšlikumus otrajam lasījumam un rastu labāko risinājumu. Tāpat jāprecizē, kas šo grozījumu izpratnē ir ražotājs, sacīja S.Ābrama.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie vēl trīs lasījumos jāatbalsta Saeimai.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro