Durvis ver Bārbeles dēlu un tēvu skola un briest ideja par meitu un mammu skolu

Stipras saknes un spārni, lai lidotu, – tos saviem audzēkņiem mēģinās iedot un saglabāt Bārbeles zēnu pamatskolā “Saknes un spārni”. Ideja par šo mācību iestādi, kur īpaša uzmanība ir veltīta tēvu un dēlu attiecībām, pieder priesterim Andrejam Mediņam un tās īstenošana kļuva iespējama, pateicoties ziedojumiem, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Lidaparāti, kam blakus ganās aitas un staigā vistas – tāds skats paveras pamatskolas apkārtnē. “Tā kā mēs esam sapulcējušies Mazā prinča valstībā, tad teikšu ar Mazā prinča vārdiem: īsti mēs redzam tikai ar sirdi,” Zinību dienas atklāšanas pasākumā teica Mediņš. Redzēt ar sirdi pēc Montesori metodes mācīs gan skolas solā mazajās klasēs, gan ikdienā, tēviem un dēliem esot kopā darbos – kopjot vistas un aitas, gatavojot ēdienu vai mazgājot grīdas.

Tēva lomas nozīmīgumu priesteris Andrejs Mediņš sapratis, strādājot ar atkarīgiem cilvēkiem, kurus vienoja tēvu uzmanības trūkums. Viņš atzīst, ka tā ir liela problēma, ka ļoti daudz puiku aug tikai ar mammu, un tēva vienkārši ģimenē nav. “Mums ir ļoti daudz tēviņu, bet ļoti maz tēvu,” tiešs savos uzskatos ir priesteris, “Katram bērnam ir ļoti svarīgi, ka ir kāds cilvēks, kas viņa dēļ ir gatavs augt, lidot, piedzīvot, mācīties un dalīt šo dzīvi.”

Lidošanai šajā skolā ir īpaša vieta. Zēni Bārbelē varēs apgūt aviācijas pamatus, un tam jau ir sagatavota speciāla klase, kā arī ārpusē stāv vairāki lidaparāti. Tas viss, kā arī skolas ēkas un apkārtnes sakopšana ir kļuvusi iespējama pateicoties ziedojumiem. Gints Dandzbergs, kas ir ieguldījis savas finanses skolas tapšanā, stāsta, ka puiši mācīsies aerodinamikas pamatus un veidos lidmodeļus, un ar laiku varēs redzēt, kurš to izvēlēsies par savu nākotnes profesiju. “Esmu pārliecināts, ka mēs redzēsim mūsu aviolīnijās šeit uzaugušus pilotus,” ir pārliecināts Dandzbergs.

Augt un attīstīties zēniem palīdzēs septiņi skolotāji, gan sievietes, gan vīrieši. Bārbeles zēnu pamatskolas direktore Ilona Blūma uzsver, ka tas ir bijis sirds aicinājums, kas šos skolotājus ir atvedis uz šo skolu, jo neviens nav īpaši saukts un aicināts. Dabas zinību skolotājam Agnim Bušam šī ir īpaša diena, jo skolas gaitas sāk gan viņš pats, gan divi viņa dēli. “Parastā skolā nav laika saprast [mācību vielu], tāpēc skolēni to iekaļ, un tas ir arī viss. Tāpēc bieži vien izskan jautājums, kur man dzīvē tas noderēs, un nenoderēs tāpēc, ka tu nepaspēji to saprast,” atzīst Bušs.

Liela daļa no skolēniem, kas tagad mācīsies Bārbelē, ir ne tikai no tuvējās apkārtnes, bet arī no vairāk nekā 70 kilometrus tālās Rīgas. Brauciens kādiem vecākiem būs gana ilgs, taču viņiem arī ir iespēja palikt šajā skolā, jo tās trešajā stāvā atrodas viesnīca. Tēviem, kurus gaida visvairāk, nebūs iespēja tikai pārnakšņot, bet būs jāpiedalās gan mācībās, gan ikdienas darbos.

Skolai vēl ir daudz darāmā, un ir plāni par vēl vienu skolu. Priesteris Mediņš atklāja, ka tiek meklēta vieta netālu no Bārbeles, no tā saucamās tēvu skolas, lai izveidotu skolu meitenēm kopā ar savām mammām.

Foto: Viesturs Reķis

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro