Dzintars: Kritiskākās pozīcijas ir tieši tajās jomās, kuras valdība ir pasludinājusi par šī budžeta vadmotīvu

Es gribētu to saukt par tādu kā cinisma budžetu, runājot par nākamā gada budžetu, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

“Paradoksālā kārtā sanāk tā, ka tās kritiskākās pozīcijas ir tieši tajās jomās, kuras valdība ir pasludinājusi par šī budžeta vadmotīvu. Šis budžets tiek saukts par ilgtspējas, drošības vai iekšējās drošības budžetu, bet redzam, ka attiecībā uz ilgtspēju, piemēram, ieguldījumi demogrāfijā, konkurētspējas veicināšana, arī attiecībā uz iekšējo drošību, iekšlietu sistēmas atalgojuma jautājumi – šis progress ir vismazākais vai nav vispār. Es drīzāk gribētu to saukt par tādu kā cinisma budžetu, jo tiek darīts viss pretēji tam, kā tas tiek publiski parādīts,” sacīja Dzintars.

Viņš norādīja: “Es pavisam noteikti nesaku, ka šajā budžetā nav labu lietu. Varam par mediķu, izglītības darbinieku panākumiem runāt, lielā mērā pateicoties arodbiedrību aktivitātei, varam par aizsardzības sistēmas panākumiem runāt, kur, es domāju, liels nopelns ir iepriekšējai ministrei Inārai Mūrniecei. Ir arī labās lietas.”

Savukārt runājot par partnerības institūta ieviešanu politiķis pauda atšķirīgu viedokli, aicinot atbalstīt minēto referendumu, lai nepieļautu Saeimas pieņemtos likuma grozījumus.

“Ja runājam par parakstu vākšanu, lai par notariāta likuma jeb šo kopdzīves regulējumu izlemtu pilsoņi referendumā, tad tā, manuprāt, ir parakstu vākšana par demokrātiju. Mums katram var būt sava pārliecība – liberālāka, konservatīvāka, bet, manuprāt, 14. Saeimas vēlētāji nobalsoja par konservatīvu parlamentu. Daļa deputātu īslaicīga ieguvuma vārdā mainīja savu pārliecību, viedokli un pārkāpa pāri sabiedriskai domai. Ja šādu precedentu pieļausim, sekos nākamais un nākamais solis. Un tas ir tas, kāpēc būtu nepieciešams referendums,” sacīja politiķis.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro