Ekonomists: Bankas ir bijušas pārlieku piesardzīgas kredītu izsniegšanā

2023. gads bija purvains un miglains gads, šorīt LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Luminor ekonomists Pēteris Strautiņš.

“2023. gads bija purvains un miglains gads. Tāds viduvējs un bez īpašas izaugsmes. Par aizejošo gadu labā ziņa, ko varētu teikt, ir cenu līmeņa nostabilizēšanās. Lielais bēdu stāsts bija preču eksports – eksporta apjomi kritās,” sacīja Strautiņš.

Vienlaikus viņš norādīja uz to, ka kredītu maksāšanas disciplīna ir bijusi laba: “Skatoties uz gadu kopumā, man liekas, ka esam bijuši pārlieku piesardzīgi kredītu izsniegšanā. Iespējams, ka bankas varēja uzņemties lielākus riskus.”

Jau vēstīts, ka inflācija ir bijusi pēdējo divu gadu lielākā ekonomiskā problēma, ko izjuta praktiski ikviens Latvijas iedzīvotājs – cenu pieaugums bija ievērojams un daudziem nācās mainīt arī savus finanšu paradumus.

Luminor aptauja atklāj, ka gandrīz puse jeb 48% Latvijas iedzīvotāju šogad inflācijas dēļ sākuši dzīvot taupīgāk, bet 29% vairs nevar atļauties to, ko agrāk. Cenu kāpuma ietekmē 23% respondentu ir atteikušies no tēriņiem izklaidēm, ceļojumiem un ēšanai ārpus mājas, 15% ir sākuši tērēt savus uzkrājumus, bet 8% atklāj, ka viņiem ir nācies aizņemties, lai spētu veikt visus maksājumus. Vienlaikus 12% norādīja, ka inflācija viņus nav ietekmējusi, bet vien 3% iedzīvotāju dzīves līmenis esot uzlabojies.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro