Eksperts: “Olainfarm” ir kritiski atkarīgs no Krievijas

Latvijas farmācijas uzņēmuma AS “Olainfarm” meitaskompānija “Olainfarm Rus”, iespējams, joprojām turpina darboties Krievijā. Kā uzskata bijušais “Olainfarm” akcionārs, kodolfizikas zinātņu doktors Agris Auce, zāļu ražotājs “Olainfarm” ir kritiski atkarīgs no sava eksporta, ko tas turpina milzīgā apjomā gan uz Krieviju, gan Baltkrieviju.

Kā atklājis žurnālists Ansis Pūpols, Krievijas uzņēmums “Olainfarm Rus” joprojām nodarbojas ar Olainē ražoto zāļu tirgošanu Krievijā.

Lai arī uzņēmums savā 2022. gada pārskatā raksta, ka ir pieņemts lēmums likvidēt meitas sabiedrību Krievijā, pēc gada redzams, ka Krievijas uzņēmums “Olainfarm Rus” apgrozījums 2023. gadā ir kāpis par 23% un sasniedzis 7,7 miljonus eiro. Peļņa kāpusi gandrīz 3 reizes un pērn bija 500 000 eiro jeb 55 miljoni rubļu.

Kā uzskata bijušais “Olainfarm” akcionārs Agris Auce, zāļu ražotājs “Olainfarm” ir kritiski atkarīgs no sava eksporta uz Krieviju.

“Krievijas iebrukums Ukrainā un pārpildītās ievainoto zaldātu lazaretes ir radījis papildus pieprasījumu pēc zālēm. Olainē ražotie nervu nomierinoši līdzekļi var būt divējādas pielietojamības medikamenti – tie var iedrošināt Krievijas karavīrus doties kaujā,” pauž A.Auce.

Viņš skaidroja, ka “Olainfarm” ir pieci vai seši galvenie preparāti, no kuriem galvenais ir Noofens, agrāk pazīstams kā Fenibuts. “Manā skatījumā duālās lietošanas preparāts, tas ir psihotropais līdzeklis, kurš noteikti var tikt izmantots arī militārajos spēkos karavīru kaujas spēju celšanai dažādā veidā,” sacīja A. Auce.

Lai arī LTV raidījumā 1:1 uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Jānis Buks pauž pārliecību, ka Olainē ražotās zāles pie krievu zaldātiem nenonāk, to nav iespējams pārbaudīt, jo Krievijas armijas zāļu iepirkums ir slepens.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro