EM rosinās par 50% samazināt elektrības pieslēguma ierīkošanas maksu lielas jaudas pieslēgumiem

Ekonomikas ministrija rosinās samazināt elektrības pieslēguma ierīkošanas maksu arī lielas jaudas pieslēgumiem. Ekonomikas ministrs Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina, ka tas būs svarīgs solis uzņēmumu konkurētspējas veicināšanai.

“Tie gadā ir ap 300–400 uzņēmumu, kas pamatā ir jaunas ražotnes un kas veido jaunas darbavietas. Šobrīd šis maksājums ir pilnībā jāsedz pašam uzņēmējam – tie var būt 10 000 [eiro], tie var būt 10 miljoni, ko uzņēmējs maksā par pieslēgumu. (..) Mēs nāksim ar iniciatīvu, lai šis maksājums tiktu samazināts uz 50%, tā kā tas ir Lietuvā šobrīd. Lai mēs būtu konkurētspējīgāki un panāktu pretim uzņēmējiem šajā visnotaļ svarīgajā izmaksu pozīcijā,” atzina Valainis.

Kā zināms, Ekonomikas ministrija, AS “Sadales tīkls” (ST) un Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācija (LEEA) tikšanās laikā apspriedušas iespējamos risinājumus un tiem nepieciešamos grozījumus normatīvajos aktos, kas veicinātu efektīvāku sadales tīkla izmantošanu un tādejādi dotu iespēju samazināt sadales tīkla tarifu.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem, kas ir jārisina ST, lai nodrošinātu Latvijas patērētājiem elektroenerģijas piegādi visā Latvijas teritorijā, ir zema elektroenerģijas patēriņš pretstatā lielajai tīkla infrastruktūrai, kura ir pastāvīgi jāuztur. Latvijas patēriņš uz vienu ST klientu ir gandrīz divas reizes zemāks nekā Igaunijā, savukārt tīklu garums Latvijā uz vienu klientu ir gandrīz divreiz lielāks nekā Lietuvā.

Veicinot elektroenerģijas patēriņu, samazinātos tīkla izmaksas uz vienu patērēto enerģijas vienību. Viena no iespējām, kā veicināt patēriņu, ir piesaistīt jaunus elektroenerģijas patērētājus, padarot tiem pieejamāku iespēju pieslēgties ST infrastruktūrai.

Jo īpaši nozīmīgi tas būtu uzņēmumiem, kuri vēlas Latvijā attīstīt ražošanu. Padarot tiem pieejamākas elektroenerģijas pieslēguma iespējas, tiktu veicināta ne tikai efektīvāka sadales tīkla infrastruktūras izmantošana, bet arī sekmīgāka investoru piesaiste un tautsaimniecības attīstība.

Lai varētu īstenot šo iespēju, EM izstrādā un drīzumā ir gatava virzīt grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā ar mērķi nodrošināt vienlīdzīgus atbalsta principus jaunu sistēmas pieslēgumu ierīkošanai pilnīgi visiem AS “Sadales tīkls” lietotājiem.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro