FID: Sankciju skaita palielināšanās lika mainīt mūsu pieeju darbam

Sankciju skaita palielināšanās lika mainīt pieeju darbam, šorīt LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieka pienākumu izpildītājs Toms Platacis.

“Sankciju spēkā stāšanās un sankciju skaita palielināšanās lika mainīt mūsu pieeju darbam un pārstrukturizēt resursus. [..] Tur, kur ir vairāk risku un lielāka noziedzība, mēs veltām vairāk resursu, kur mazāk, tur mazāk resursu,” sacīja Platacis.

Pēc viņa teikta, ir jau ierosināti vairāki kriminālprocesi par sankciju apiešanu: “Vienā no [tiesībaizsardzības] iestādēm tie ir vairāki simti, otrā iestādē tikai daži. Bet tuvākajā laikā, es domāju, ka redzēsim tiesā lietas un pirmos rezultātus.”

Savukārt runājot par kopējo situāciju, Platacis norādīja, ka sabiedrībai ir jāsaprot, ka ar naudas atmazgāšanu ir saistīti arī citi noziegumi: “Ja mums pat šķiet, ka katrs gadījums ir nesaistīts, lielākoties aiz visiem krāpšanas gadījumiem slēpjas organizētā noziedzība. Viens no kampaņas [“Nozieguma pēdas nevar atmazgāt”] mērķiem ir izglītot seniorus un jaunāko sabiedrības daļu neuzķerties uz šo.”

“Šobrīd ir grūti spriest par to, kāds tas [“Moneyval”] vērtējums [Latvijai] precīzi varētu būt. Tas būs citādāks, nākamajā reizē fokuss būs uz efektivitātes daļu, ne tik daudz uz tehniskajām rekomendācijām,” pauda eksperts.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro