Franču vakars Jūrmalā: mūzikā un kino skatītājus priecēs populāri Latvijas un ārvalstu mākslinieki

15. jūlijā plkst.19:30 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē starptautiskā radošā apvienība TEATRO FABRICA atklās jauno sezonu. Šajā dienā vienlaikus notiks divas pirmizrādes, kas balstītas Francijas mūzikas un kino kultūrā: koncerts “Tikai flirta dēļ”, ko iedvesmojusi XX.gs. 60.-70. gadu franču mūzika popa, garage rock, psychedelic rock un šansona stilā, un režisores Marijas de Valukofas īsfilmas “Vienā elpā” (“On one Breath”) seanss. Rīgā uzņemtā filma veidota pēc Žana Kokto noveles “Marseļas spoks” motīviem.

Galvenajās lomās – gan uz kino ekrāna, gan uz skatuves – iejutīsies populārie Latvijas aktieri Rihards Lepers un Maksims Busels bītkvarteta “The Kruasans” pavadījumā. Mūzikas repertuārs balstās leģendārajās Žaka Ditrona (Jacques Dutronc), Serža Geinsbūra (Serge Gainsbourg), Fransuāzas Ardī (Françoise Madeleine Hardy), Rišāra Antonija (Richard Anthony) un citu XX gs. 60.-70.gadu franču mūziķu un aktieru kompozīcijās. Ar pārliecību var teikt, ka šāda programma Latvijā izskanēs pirmo reizi. Unikālās programmas autore ir Marija de Valukofa, kuru Latvijas skatītāji pazīst pēc teātra projektiem “Pīķa dāma”, “Baltais taurenītis Jokko”.

Kas apvieno abas šīs pirmizrādes? Novatorisms, drosme, brīvība. Gan mūzikā, gan uz kino ekrāna skatītāji redzēs jaunu pieeju mākslai, kas ir pārdomāta XX gs. lielo reformatoru – Žana Kokto, Žana Lika Godāra, Rainera Vernera Fasbendera – ietekmē. Muzikālā programma turpina un papildina stāstu, kas tiek izstāstīts filmā “Vienā elpā”. Projekta autori mūzikas un kino valodā pilnībā atklās laikmetu, kas bija modernās dzīves priekšvēstnesis.

“Mēs vēlētos dalīties ar skatītājiem un kopā izdzīvot “jaunā viļņa” atmosfēru, tas bija jauns laikmets, kas spilgti izpaudās 60.gados gan visā pasaulē, gan arī Latvijā. Tas būs zināms muzikāls kinoekspromts, kas ir iecerēts 60.-70.gadu sadures punktā, kino jaunajā vilnī, kas ir jūtams manā filmā “Vienā elpā”. Kā arī daļējā laikmeta maiņā mākslā, jo Latvijā 60.gados parādījās lieliskas jaunas vēsmas. Piemēram, Jūras pērle – pirmais restorāns PSRS, kurā tika iestudētas varietē programmas. Tajā pat laikā un, iespējams, to pašu iemeslu dēļ 1966.gadā tika izveidots Latvijas radio bigbends, viens no tā vadītājiem bija Raimonds Pauls,” stāsta režisore un aktrise Marija de Valukofa.

Visi mākslinieki, kas piedalās programmā “Tikai flirta dēļ”, ir arī lieliski, savdabīgi vokālisti, kas piedalās dažādos muzikālajos projektos visā pasaulē. Maksims Busels ir atveidojis vairākas lomas režisora Vladislava Nastavševa izrādēs, kur viņš izpildīja paša radītus skaņdarbus “Piecas dziesmas pēc atmiņas”, “Melnraksts”, “Trīs māsas”. 2022.gadā laida klajā dziesmu un video “Nesapņoju”. Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī vairākus gadus ar panākumiem tiek izrādīta monoizrāde “Leģenda par pianistu. 1900.” Rihards Lepers ir ne tikai brīnišķīgs dziedātājs, bet arī dziesmu autors. Ieraksta video, piedalās duetos kopā ar populāriem māksliniekiem, sniedz koncertus. Marija de Valukofa jau daudzus gadus ir muzikālu izrāžu režisore un pati tajās ir dziedājusi vokālās partijas. Viņas repertuārā ir iestudējumi Latvijas Nacionālajā teātrī – duetā ar Ļevu BI2 izrādē „Sorry Angel”, kā arī lomas Vahtangova teātrī, Mēness teātrī un mūziklos.

Īsfilma “Vienā elpā” ir veidota, iespaidojoties no franču “jaunā viļņa” pēc franču dramaturga, filosofa, dzejnieka Žana Kokto noveles “Marseļas spoks” motīviem. Kokto ļoti precīzi atainojis jauniešu brīvo uzskatu laikmetu pretstatā Francijas buržuāziskajai kultūrai. Filma atkārto šos tematus un pārceļ šo stāstu uz mūsdienām. Spēle, kurai nav robežu, nenovēršami rada katastrofu.

Biļetes uz pasākumu nopērkamas Biļešu Serviss tīklā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro