Grāmatnīcās nonākusi Aivara Lemberga grāmata “Kriminālprocess kā atriebība”

Iznākusi Aivara Lemberga jaunākā grāmata “Kriminālprocess kā atriebība”, kuras atvēršana notika maija vidū Pārventas bibliotēkā.

Grāmatā “Kriminālprocess kā atriebība” autors analizējis tā dēvētā Lemberga kriminālprocesa pašu pirmsākumu, notikumus, kas aizsākās pirms 23 gadiem – 1999. gada maijā, kad politiķi, kuri konfliktēja ar toreizējo Ventspils mēru, pirmoreiz aiznesa uz Ģenerālprokuratūru dažus papīrus, kas it kā kompromitēja Lembergu. No šiem un vēlāk arī citiem papīriem, kas tika nogādāti Ģenerālprokuratūrā, pēc deviņiem gadiem tapa kriminālapsūdzība par akciju un kapitāla daļu izspiešanu no Aināra Gulbja.

Tiek norādīts, ka grāmata par šo kriminālprocesu, kura mērķis ir iznīcināt Lembergu, varētu būt interesanta juristiem, jo tiesa pēc prokuroru prasības būtiski ierobežoja aizstāvības tiesības. Aizstāvībai nekas cits neatlika, kā cīnīties “pretinieka teritorijā” ar “pretinieka atnestajiem ieročiem”- gandrīz vai tikai ar apsūdzības sagādātajiem pierādījumiem. Lasītājs varēs pārliecināties, kā A. Lemberga aizstāvībai izdevās cīniņš “pretinieka lauciņā”, līdz ar to – cik objektīvs, jebšu tomēr neobjektīvs ir bijis pirmās instances notiesājošais spriedums šajā kriminālprocesā. Bet juristi varēs pārliecināties, ka cīņu tomēr var turpināt pat ar “sasietām rokām” un “aizbāztu muti”.

Savukārt vēsturniekiem, kuri pēta kapitālisma (kapitāla pirmatnējās uzkrāšanas) pirmsākumus atjaunotajā Latvijā, šī grāmata būs faktiski neaizvietojams dokumentu un liecību avots pat tad, ja šīs liecības pierādīsies acīmredzami nepatiesas un būs klajā pretrunā ar citiem pierādījumiem.

Šī ir jau otrā grāmata, ko bijušais Ventspils mērs velta pret viņu uzsāktajām kriminālprocesam.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro