Jau šovasar vēlētājiem būs iespēja pateikt Jaunajai Vienotībai, ko viņi domā par haosu valdībā

Nespēja pieņemt strukturētus lēmumus, vakcīnu trūkums, viedokļu dažādība un kopīgas vīzijas trūkums – Kariņa valdībai šis nav viegls laiks. Arī sabiedrības mērs ir pilns – februārī Krišjāņa Kariņa jeb “Jaunās Vienotības” vadītās valdības darba vērtējums noslīdējis līdz zemākajai atzīmei tās divu gadu pastāvēšanas laikā, proti, 71% no visiem aptaujātajiem valdības darbam devuši negatīvu vērtējumu. Īstais sabiedrības vērtējums gan sekos vasarā, kad notiks pašvaldības vēlēšanas.

Šobrīd liela daļa sabiedrības nav apmierināta ar valdībā notiekošo, minot, ka valdība strādā ļoti pavirši un īsti nemaz neiedziļinās problēmās, kādas ir radījuši nepārtrauktie ierobežojumi un vakcīnu trūkums. Arī eksperti nebeidz kritizēt valdību, atzīstot, ka valdības problēmu risinājumu saredz premjera nomaiņā vai viņa pieejas maiņā.

Vidzemes Augstskolas asociētais profesors un vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš norādījis, ka Covid-19 krīzes vadības galvenā problēma ir ne tik daudz ministru atšķirīgā pieeja, bet gan premjera Krišjāņa Kariņa no “Jaunās Vienotības” nogurums.

“Vienmēr jau mēs varam teikt, ka nezinām, kas nāks vietā, bet šajā gadījumā man izskatās, ka premjers nevar savākt. Piemēram, jautājumā par ilgtermiņa attīstību un Eiropas [Atveseļošanas un noturības mehānisma] miljardiem būtu jābūt skaidrai valdības vīzijai par investīcijām un to, ko mēs darām ar attīstību. Es to neredzu,” norādīja Krūmiņš.

Valdības lēmumi reizēm ir tik neloģiski, ka nav brīnums – sabiedrība vairs neņem Kariņa teikto vērā un ir “kļuvusi imūna” pret valdības lēmumiem, kā rezultātā neievēro arī noteiktos ierobežojumus.

Skaidrs, ka šobrīd sabiedrība nav tai izdevīgākajā stāvoklī, lai protestētu, jo pulcēšanās ir aizliegta, bet tuvojošās pašvaldības vēlēšanas būs iespēja vēlētājiem izteikt savu viedokli, un vēlētāji būs tie, kas parādīs, vai “Jaunā Vienotība” ir īsta partija, kurai jāvada valdība, vai arī tai jāaiziet pa “sētas durvīm” kā nopērtiem suņiem.

Komentāri