Zemā dzimstības līmeņa sekas Ķīnā esot jūtamas sociālajās un ekonomikas jomās, tāpēc tā nolēmusi atteikties no divu bērnu demogrāfijas politikas, vēsta CNN. Lai veicinātu dzimstību, Ķīnas Komunistiskā partija savā laikrakstā uzsver, ka “dzemdēt ir ģimenes darīšana un arī nacionāls jautājums”.
Ķīnas valdība arī laidusi klajā jaunu pastmarku, kas ir netiešs mājiens uz to, ka pašreizējā ģimeņu politika varētu mainīties. Uz tās attēlotas divas cūkas, kas simbolizē vecākus, un trīs sivēnus, kas simbolizē bērnus. Tā arī ievada nākamo, pēc ķīniešu kalendāra cūkas gadu. Līdzīga pastmarka tika izlaista arī pirms diviem gadiem, kad uz tās bija redzami divi mērkaķi, simboliski – bērni, tādējādi iezīmējot viena bērna atcelšanas politiku, kā arī ievadot mērkaķa gadu. Medisonas Universitātes zinātnieks Ji Fuksans jauno pastmarku ar cūkām skaidro kā zīmi, ka valdība grasās atcelt visus ar dzimstību saistītos ierobežojumus, – tā viņš ir atzinis laikrakstam “The Wall Street Journal”.
Viena bērna politika pastāvēja līdz 2015. gadam, kad to daļēji izbeidza, lai pāri varētu radīt divus bērnus, bet ģimenes ir bijušas kūtras, lai saņemtu tam oficiālu atļauju. Radikālā un strīdīgā viena bērna politika paredzēja to, ka sievietes bija spiestas izdarīt abortu vai saņemt skarbu sodu, ja viņas dzemdēja otro bērnu. Pekina šo politiku mainīja, kad sāka parādīties problēmas ar demogrāfijas jautājumiem.
Pagājušajā gadā Ķīnā dzimstības koeficients bija 1,6 bērni ģimenē, kas ir mazāks nekā valdības noteiktais 2,1, kas ir vajadzīgs, lai populāciju saglabātu plānotājā līmenī.
Šī gada jūlijā Ķīnas valdība ir sākusi ierosināt trīs mēnešu miera periodu pāriem, kas šķiras, lai dotu viņiem iespēju pārdomāt viņu lēmumu. Savukārt provinces valdības ir ierosinājušas finansiālu atbalstu pāriem, kas taisās precēties.
Foto: Pixabay