Krauze rosina Latvijas mazo ostu valdēs iekļaut zivsaimniecības nozares profesionāļus

Zemkopības ministrs Armands Krauze pašvaldībām, kuru teritorijā atrodas Latvijas mazās ostas, nosūtījis vēstuli ar ierosinājumu mainīt vairākās mazajās ostās (Engurē, Salacgrīvā, Mērsragā) ministrijas deleģētos pārstāvjus, piedāvājot darbam tajās Zemkopības ministrijas (ZM) Zivsaimniecības departamenta speciālistus – profesionāļus, kuri pārzina zivsaimniecību un zvejas nozari.

Pēc ministra domām, ar to tiktu mainīta iepriekšējo zemkopības ministru iedibinātā prakse deleģēt no ministrijas mazo ostu valdēs attiecīgo politisko spēku pārstāvjus (ministra padomniekus, biroja darbiniekus), kurus, mainoties ministra komandas sastāvam, nācies diezgan regulāri aizstāt ar citiem pārstāvjiem.

ZM deleģēto zivsaimniecības profesionāļu dalība mazo ostu valdēs ir ļoti nozīmīga, jo zveja un zivju apstrāde ir viens no Latvijas piekrastes ekonomikas dzinējspēkiem un nozīmīgs darba devējs piekrastes iedzīvotājiem, kā arī nodrošina mazo ostu sekmīgu darbību un izaugsmi.

Turklāt no ZM pārziņā esošā Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda Sabiedrības virzītu vietējo attīstības stratēģiju ietvaros ostu infrastruktūras un citiem uzlabojumiem gan zvejniecības, gan citām vajadzībām, būs pieejami 18 milj. eiro. Ir svarīgi rast šiem līdzekļiem vislabāko pielietojumu un efektīvāko ieguldījumu. Arī šo projektu virzībai un īstenošanai sekos attiecīgo ostu valdes, kurām jārūpējas par pārvaldībā esošo mazo ostu tālāko attīstību.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro