Kuru vajā vairāk – Lembergu vai Navaļniju?

Kamēr Latvija stingri nosoda Maskavas tiesas spriedumu Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija notiesāšanā, mani, Latvijas pilsoni, turpina vajāt, izriet no Ventspils mēra Aivara Lemberga sacītā žurnālistiem.

“Kuru vajā vairāk – Lembergu vai Navaļniju? Mani apcietināja pilnīgi bez pamata. Navaļniju par to, ka viņš pārkāpis nosacītā apcietinājuma noteikumus,” sacīja Lembergs.

“Man aizliedza bankā kontu. Navaļnijam konts [bankā] ir. Man aizliedza internetbanku lietot. Navaļnijam ir. Manai partijai aizliedza bankā kontu. Navaļnija partijai ir,” turpināja politiķis.

“Kriminālprocess pret mani ilgst 21 gadu. Pret Navaļniju piecreiz īsāks. Mani tiesā par 28 gadus veciem notikumiem. Navaļniju par notikumiem, kuri sešreiz īsāki. Pret mani ir ASV sankcijas. Pret Navaļniju nav. Tad kuru vajā vairāk – Lembergu vai Navaļniju?” komentēja Lembergs.

Tikmēr Saeima šodien, 4. februārī, pieņēma paziņojumu par tiesas sprieduma pasludināšanu Alekseja Navaļnija lietā un demokrātiskās opozīcijas, pilsoniskās sabiedrības un mediju apspiešanu un vajāšanu Krievijas Federācijā. Paziņojumā deputāti pieprasa nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot Navaļniju, kā arī veikt izmeklēšanu saistībā ar viņa saindēšanu.

Tāpat Latvijas Ārlietu ministrija aicināta ieteikt starptautiskos partnerus ieņemt aktīvu nostāju šajā jautājumā un būtiski pastiprināt Eiropas Savienības atbildes soļus, ieviešot ierobežojošus pasākumus.

Kā zināms, Maskavas tiesa piemērojusi trīs gadu un sešu mēnešu cietumsodu Krievijas opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam. No tā atrēķināti desmit mēneši, ko viņš pavadīja mājas arestā, līdz ar to cietumā Navaļnijam būs jāpavada aptuveni divi gadi un astoņi mēneši.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro