Latvijā pakāpeniski sāks ieplūst siltāka gaisa masa no dienvidiem

Līdzīgi kā nedēļas sākumā, arī tās izskaņā vietām līs un ducinās pērkons. Arī jaunnedēļ gaidāmas gan lietainākas, gan sausākas dienas. Lai gan piektdien un sestdien gaiss neiesils vairāk par +22°, bet, sākot no svētdienas, Latvijā no dienvidiem pakāpeniski ieplūdīs siltāka gaisa masa un gaisa temperatūra ievērojami sāks paaugstināsies. Pirmdien vietām termometra stabiņš sasniegs +25°, bet jau trešdien pat +29° atzīmi.

Nedēļas nogalē mākoņu daudzums būs mainīgs. Lietaināks laiks gaidāms piektdien un svētdien, kad vietām veidosies lietus un negaisa mākoņi, savukārt sestdiena aizritēs ar lielākoties sausu laiku. Pūtīs lēns vējš, tomēr zem kāda negaisa mākoņa vējš krasi var kļūt brāzmains. Atsevišķās naktīs sabiezēs migla. Piektdien un sestdien naktī gaiss atdzisīs līdz +6…+13°, bet naktī uz svētdienu nebūs vēsāk par +12°. Līdzīgi arī dienās – gaiss iesils līdz +15…+22°, bet svētdien vietām jau līdz +25°.

Jaunnedēļ biežāk uzspīdēs saule. Nokrišņi plašākā valsts daļā būs novērojami pirmdien un trešdien, bet otrdien tie nav gaidāmi. Saglabāsies lēns vējš, kas trešdien, pazeminoties atmosfēras spiedienam, pastiprināsies no dienvidu puses un būs brāzmains. Naktīs termometra stabiņš lielākajā daļā Latvijas pieturēsies +12…+18° robežās, bet dienās nebūs vēsāk par +16°. Trešdien daudzviet termometra stabiņš pakāpsies līdz +27…+29° atzīmei.

Prognozes par pirmssvētku dienām vēl ir mainīgas, tomēr aktuālākā informāicja norāda uz to, ka atmosfēras spiediens paaugstināsies un laiks būs lielākoties sauss un saulains. Lai gan naktīs gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā nedēļas pirmajā pusē, dienās atkal paliks vēsāk. Iespējams, ka anticiklona ietekme saglabāsies arī svētku dienās un gaiss turpinās iesilt. Tomēr mūsu reģiona tuvumā gaidāma arī ciklonu darbība un, pat nedaudz pamainoties to trajektorijai, iespējams, ka prognoze pirmssvētku, Līgo un Jāņu dienām mainīsies.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro