Lemberga advokāts: Tiesas process turpināsies bezgalīgi, pārsniedzot visus saprātīgos tiesvedības termiņus

Tiesas process pret politiķi Aivaru Lembergu var turpināties bezgalīgi, pauž Lemberga advokāts Māris Grudulis, norādot, ka Lemberga lieta var pārsniegt visus saprātīgos tiesvedības termiņus.

“Man ar advokātu bija strīds. Viņš uzskatīja, ka nebūs notiesājošs spriedums. Es atbildēju, ka nav tāda Rīgas apgabaltiesas tiesneša, kurš varētu mani attaisnot pilnībā. Ikvienam tiesnesim ir ģimene, daudziem gaidāma pensija, citi vēlas kāpt pa karjeras kāpnēm. Piemērs – tiesnesis digitālās TV lietā tagad ir ģenerālprokurors. Viņš pirmās instances tiesā pasludināja notiesājošu spriedumu. Arī otrās instances tiesa pasludināja notiesājošu spriedumu, bet Augstākā tiesa to atcēla. Jautājums, vai tiesnese Irīna Jansone, kura pasludināja notiesājošu spiedumu manā krimināllietā pirmajā instancē, būtu kļuvusi par Apgabaltiesas krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju un pēc tam par Augstākās tiesas tiesnesi, senatori, ja būtu man pasludinājusi attaisnojošu spriedumu? Es neloloju ilūzijas,” intervijā “Neatkarīgajā” atzina pats Lembergs.

Komentējot tiesas lēmumu, Lemberga advokāts Māris Grudulis žurnālistiem norādīja, ka apelācijas instances sprieduma notiesājošo daļu neesot korekti komentēt, kamēr nav saņemts pilns sprieduma teksts.

“Laikā, kad tiesa raksta sprieduma motīvus, jebkādi advokāta vai prokurora publiski komentāri būtu iejaukšanās tiesas spriešanā un tiesas ietekmēšana,” izteicies advokāts.

Advokāts saskata vairākas aplamības, tā, piemēram, tiesas lēmumos par Lemberga arestētās mantas konfiskāciju, jo, viņa vērtējumā, daļa no tās nemaz neesot arestēta, bet “patiesā labuma guvēja tiesības” nemaz nepastāvot “nedz juridiski, nedz faktiski”, līdz ar to tiesas lēmums paredzot “konfiscēt neiespējamo – to, kas nemaz nepastāv un ko nav iespējams konfiscēt”.

Turklāt ir konfiscēta arī tāda manta, kas pieder trešajām personām, kuras nemaz netika pieaicinātas šajā kriminālprocesā, tādējādi radot pamatu sprieduma atcelšanai un lietas atkārtotai skatīšanai, visticamāk, atkal no pirmās instances.

“Līdz ar to jau tagad ir prognozējams, ka šis process turpināsies bezgalīgi, pārsniedzot visus saprātīgos tiesvedības termiņus,” norādīja Grudulis.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro