Lembergs: airBaltic vietā valdība varēja finansēt daudz svarīgākas vajadzības

Latvijas vadība finansē ārzemniekus, kas lido ar airBaltic, bet plaušu ventilējamiem aparātiem naudas līdzekļu nepietiek, žurnālistiem pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc politiķa sacītā, valsts ieguldījusi airBaltic jau gandrīz pusmiljardu eiro. Taču, skatoties uz aviosabiedrības zaudējumiem, redzams, ka, ja valsts nedos airBaltic naudu, tad lidsabiedrība bankrotēs.

“Sanāk, ka Latvijas nodokļu maksātāji finansē visus, kas lidinās ar to lidmašīnām, tai skaitā ārzemniekus. Es saprotu, ja mēs dotētu Latvijas pilsoņus, bet mēs dotējam visus, kas lidinās. Kur loģika?” savu sašutumu neslēpa Lembergs.

Pēc Lemberga sacītā, par šādu summu valsts varēja atbalstīt mazos uzņēmumus, ēdnīcas, kafejnīcas, viesnīcas, bet tiem iedotas kapeikas, kamēr airBaltic – pusmiljards.

“Tad vajag pārdot [airBaltic], lai tā britu vai vācu valdība to airBaltic finansē. Kāpēc mums ir jāfinansē? Es neredzu tur loģiku – strādā tur daudz ārzemnieku, piloti ir ārzemnieki un noformēti viņi darbā ir ārzemēs, lai nebūtu jāmaksā nodokļi,” skaidroja Ventspils mērs.

“Latvijai ir, kur tērēt naudu svarīgākām lietām, kas skar katru no mums personīgi un mūsu valsti,” uzskata Lembergs, par piemēru minot plaušu ventilācijas aparātus, kuriem naudas šobrīd gan pietrūkstot.

Komentāri