Lembergs: Atšķirībā no Latvijas, ASV Konstitūcija satur aizliegumu citām valstīm vērsties pret tās pilsoni

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Konstitūcija, atšķirībā no Latvijas Republikas Satversmes, aizliedz trešās valsts vēršanos pret saviem pilsoņiem, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“ASV Konstitūcijā ir rakstīts, ka neviena valsts nevar izdot un izmantot likumus, kas ierobežo Savienoto Valstu pilsoņu privilēģijas un brīvības [..]. Bankā konts – tā ir brīvība un privilēģija. Tā kā ASV Konstitūcija skaidri norāda, ka, ja Latvija pret Kariņu kā ASV pilsoni pieņemtu sankcijas, tas būtu pret ASV Konstitūciju un tad ASV noteiktu sankcijas pret Latviju, atriebjoties, ka Latvija aizskar ASV pilsoni Kariņu. Tā ir milzīga atšķirība,” komentēja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, no tā izriet, ka viņam būt ASV pilsonim būtu daudz izdevīgāk, jo ne Latvijas Republikas Satversme, ne valsts, ne prezidents, ne premjers, ne valdība, ne parlaments viņu neaizsargā: “Bet ASV pilsoni aizsargā ASV Konstitūcija,” piebilda Lembergs.

“Tāds ir salīdzinājums – Latvijas pilsonis un ASV pilsonis,” rezumēja politiķis.

Jāatzīmē, ka Lembergs jau vairākkārt ir norādījis, ka pret viņu vērstās ASV sankcijas neatbilst Latvijas Republikas Satversmei, jo viņam pat nav tikusi dota iespēja iepazīties ar sankciju pamatojumu.

Kā zināms, Lembergs vairākām Latvijas amatpersonām nosūtījis vēstuli, kurā aicinājis skaidrot Latvijas Republikas teritorijā pret viņu piemērojamo sankciju tvērumu, tiesisko pamatojumu, veids kā viņš var realizēt savas Latvijas Republikas Satversmē un Latvijai saistošajos starptautiskajos līgumos garantētās cilvēktiesības, t.sk. tiesības uz aizstāvību, apstrīdēt sankciju piemērošanas pamatotību un aizsargāt savas tiesības uz īpašumu. Līdz pat šim brīdim Ventspils mērs pilnvērtīgu atbildi no amatpersonām nav saņēmis.

Foto: F64

Komentāri