Lembergs: Bordānam, Linkaitam un Rinkēvičam reiz vajadzēs atbildēt par savu rīcību – ieviest sankcijas pret valstij piederošu ostu

Esošās valdības, it īpaši Jaunās konservatīvās partijas (JKP), rīcība – ieviest sankcijas pret valstij piederošu ostu – uzskatāma par noziegumu pret valsti, komentējot sliktos ostu darbības rezultātus, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Kariņa valdības un, pirmkārt, jau Jaunās konservatīvās partijas, kas atbild par transporta un tranzīta nozari Latvija, uzvedība 2019. gadā bija kā zilonim trauku veikalā,” sacīja Lembergs.

Viņš atgādināja, ka tieši JKP palūdza ASV sankcijas, kas, lai arī nesaprazdami šādu lūgumu, to izpildīja.

“Pret Lukašenko sankcijas neieviesa, bet pret valstij piederošu ostu ieviesa. Tāpēc tā situācija ir tik slikta un traģiska,” sacīja Lembergs, piebilstot, ka tā labāka nepaliks.

“Tā situācija, kāda bija vēl 2019. gadā vairs nav atgriežama. Bordāns, Linkaits un Rinkēvičs savu melno, netīro darbu un noziegumu pret valsti ir izdarījuši, bet agru vai vēlu viņiem par to vajadzēs atbildēt,” komentēja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, ja valsts nebūtu piešķirtu Ventspils brīvostas pārvaldei aizdevumu un dotāciju “Latvijas dzelzceļam”, tad Ventspils brīvostas pārvalde un “Latvijas dzelzceļš” jau sen būtu bankrotējuši.

“Bet, ja Ventspils brīvostas pārvalde tā turpinās saimniekot, tad tā neglabājami bankrotēs,” piebilda politiķis.

Satiksmes ministrijas dati liecina, ka Latvijas ostās šogad deviņos mēnešos pārkrauti 33,197 miljoni tonnu kravu, kas ir par 29,7% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā.

Rīgas osta pārkrāvusi 17,598 miljonus tonnu, kas ir par 26,4% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Ventspils ostā kravu apgrozījums šogad deviņos mēnešos veidoja 9,639 miljonus tonnu, kas ir par 41,9% mazāk, bet trešajā vietā bija Liepājas osta ar 4,686 miljoniem tonnu, kas ir par 11,8% mazāk nekā gadu iepriekš.

Komentāri