Lembergs: Cilvēku šķirošana pēc nacionalitātēm ir augstprātība

Liels izaicinājums šogad būs attieksme pret nacionālajām minoritātēm no prezidenta, valdības un parlamenta vairākuma puses, intervijā portālam “Ventas Balss” sacīja Ventspils domes deputāts, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs un partijas “Latvijai un Ventspilij” vadītājs Aivars Lembergs.

“Tā ir augstprātība un cilvēku šķirošana pēc nacionalitātēm, pēc sarunu valodas; ja tu neesi latvietis, tad jau tiec turēts aizdomās. Šobrīd cilvēki tiek iebiedēti paust savu viedokli. Drīkst tikai pareizo, lai gan mums valdībā nav pareizā viedokļa ministra. Draud ar atlaišanu no darba vai pilsonības atņemšanu. Cilvēkam ir grūti saprast, kāda pozīcija viņam jāieņem, ko viņš drīkst teikt un ko – ne,” izteicās Lembergs.

“Mēs tādā laikā jau esam dzīvojuši, un es to labi atceros. Kad tev uzmanīgi bija jāseko līdzi, lai nepateiktu kaut ko lieku vai, nedod Dievs, aizliegtu. Lielākais, ko tu varēji atļauties, bija izstāstīt anekdoti, un arī tad bija labi jāpadomā, kam to var stāstīt. Mani ļoti uztrauc, ka Latvija virzās uz totalitārismu un valstisku kontroli pār katra cilvēka tiesībām domāt, saņemt informāciju un paust savu viedokli. Tas ir absolūtā pretrunā Satversmei un norāda uz varas vājumu,” norādīja politiķis.

Viņš sacīja: “Ja jūsu argumenti ir pārliecinoši un saprotami izklāstīti, tad jūs varēsiet pārliecināt par savu patiesību nevis ar administratīvām metodēm, bet gan ar saprātu, argumentiem. Bet kad saprāta nepietiek, tad tas tiek darīts no spēka un iebiedēšanas pozīcijām.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro