Lembergs: Esošā situācija apliecina – vakcinācija pret Covid-19 uzsākta novēloti

Ņemot vērā šī brīža vakcinācijas tempus, vakcināciju pret Covid-19 pabeigs tikai 2036. gadā, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot Veselības ministrijas plānu vakcinēt 80% no Latvijas iedzīvotājiem, Lembergs uzsvēra, ka līdz 13. janvārim ar pirmo devu vakcinēti ir tikai 0,7% no plānotā iedzīvotāju skaita: “Tā kā līdz tam ciparam ir tālu.”

“Pieņemsim, ja izmanto 14 vakcinācijas kabinetus un ja dienā, kā līdz šim, vakcinē 672 cilvēkus, tad vakcinācijas plānu var izpildīt pēc 15 gadiem. Tas ir vērtējums tagadējās valdības darbam, jo valdībai nav svarīgāka uzdevuma kā vakcinācija. To visu var izdarīt daudz ātrāk, bet, lai vakcinētos gada laikā, vajag, lai visu laiku strādā 168 kabineti un dienā tiek vakcinēti aptuveni 8 tūkstoši iedzīvotāju,” skaidroja Lembergs.

Savukārt komentējot vakcinācijas kabinetu izvietojumu Latvijā, Lembergs uzsvēra, ka attālumi no vakcinējamā un vakcinācijas vietas, piemēram, no Kolkas līdz Ventspilij vai no Pāvilostas līdz Liepājai, ir ļoti lieli.

“Tas pārklājums ir acīmredzami nepietiekams un parāda, ka šis darbs ir nokavēts – gan ar vakcīnu iegādi, gan ar kabineta izvietojumu. Droši vien, ka pareizāk ir, ja atbrauc pārvietojamā iekārta, bet par to šobrīd Latvija nav domājusi. Droši vien, paies vēl kāds pusgads un tad jau kaut ko sadarīs,” piebilda Lembergs.

Savukārt salīdzinot ar situāciju Baltijas valstīs, viņš uzsvēra, ka abās valstīs ir vakcinēti acīmredzami vairāk iedzīvotāju. Savukārt salīdzinot ar situāciju pasaulē, Latvija vispār ir viena no pēdējām: “Līderis ir Izraēla, kurā vakcinēti ir 40 reizes vairāk cilvēku nekā Latvijā. Arī Apvienotajā Karalistē – 7 reizes vairāk, un arī ASV būtiski vairāk. Tad ir Itālija, Spānija, Lietuva, Igaunija, Vācija, Zviedrija, Ķīna, Čehija un tad tikai Latvijai. Tā kā Latvijai šobrīd galīgi nav ar ko lepoties. Tas tikai norāda valsts vadītāju rūpēm par iedzīvotāju veselību un dzīvību.”

Lemberga ieskatā, nepareizi bija arī tas, ka Latvija nemeklēja nekādas iespējas nopirkt vakcīnas, apejot Eiropas Savienību: “Kāpēc jāgaida, kad Briseles birokrāti izkausīsies? Izdzīvo tas, kas meklē papildus risinājumus, nevis tas, kas gaida, ka kaut ko atnesīs uz zelta paplātes.”

Komentāri