Lembergs: Iejaucoties valsts budžeta pieņemšanā, Levits tikai parādītu savu nekompetenci

Valsts prezidentam Egilam Levitam nav pamata apvainoties par to, ka valdošā koalīciju viņu neiesaista budžeta izstrādē, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā zināms, Valsts prezidents Egils Levits nesen izsludināja likumu “Par valsts budžetu 2021. gadam”, likumu “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2021., 2022. un 2023. gadam” un ar 2021. gada budžetu saistītos likumos, bet atsevišķā paziņojumā ir izteicis izvērstu novērtējumu gan par valsts budžeta saturu, gan minēto likumu pieņemšanas gaitu.

Tai skaitā viņš norādījis, ka steidzamības noteikšanai un Valsts prezidenta mehāniskai izslēgšanai no budžeta pieņemšanas procesa konkrētajā gadījumā nebija nekāda objektīva pamata.

“Es domāju, ka mūsu Valsts prezidents Levits neko nesaprot no valsts budžeta sastādīšanas un tā būtu tikai tukša laika tērēšana, ja viņu iesaistītu šī budžeta izstrādē un pieņemšanā,” pauda Lembergs.

Ventspils mērs norādīja, ka tas esot bijis pareizs lēmums pieņemt valsts budžetu divos lasījumos, lai prezidents ar savu nekompetenci nevarētu iejaukties budžeta pieņemšanā.

“Viņam [Levitam] ir iespēja iejaukties citos likuma projektos, kuros viņš neiejaucas un kuri ir pieņemti trijos lasījumos, tādēļ es domāju, ka valdošā koalīcija pareiza dara, ka noliek viņu pie ratiem,” sacīja Lembergs.

Kā zināms, tā kā Saeima visus budžeta paketes likumus bija atzinusi par steidzamiem, atbilstoši Satversmei Valsts prezidentam nebija tiesību prasīt pieņemto likumu otrreizēju caurlūkošanu un pieņemtie likumi bija obligāti jāizsludina.

Komentāri