Lembergs: Iekšlietu sistēmas darbiniekiem nepieciešams nodrošināt taisnīgu atalgojumu

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) apņēmusies nodrošināt efektīvu Latvijas iekšlietu sistēmas darbu, piemērotus darba apstākļus un taisnīgu atalgojumu. Kā diskusijā ReTV norādīja ZZS premjera amata kandidāts Aivars Lembergs, iekšlietu sistēmas darbiniekiem nepieciešams celt atalgojumu.

“Piemēram, ir ļoti negodīgi, ka policijas izmeklētājs saņem būtiski mazāk nekā prokurors, kurš arī veic pirmstiesas izmeklēšanas procesu,” uzsvēra Lembergs.

Pēc viņa teiktā, tāpat arī policists-izmeklētājs saņem būtiski mazāk nekā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) speciālisti. Lemberga ieskatā, šie jautājumi ir jāizlīdzina, jo to saturiski profesionālā darbība ir pilnīgi vienāda.

“Tas attiecas arī uz ierindas policistu. Tam samaksas līmenim ir jābūt augstākam. Un to parāda arī situācija darba spēka tirgū [..] pielieciet sākumā 1500 eiro, un tad redzēsiet, vai jūs aizpildīsiet amata vietas vai neaizpildīsiet. Ja aizpildīsiet un būs vēl rinda, tad viss ir kārtībā,” sacīja Lembergs.

Tāpat būtu jāceļ algas arī pedagogiem, piebilda politiķis.

Ne reizi vien Lembergs paudis, ka pedagogiem algas pielikums ir vienkārši smieklīgs. “Skolotājiem pie algas pieliek 8%, bet kāda ir inflācija? 18%. Tātad, skolotājs dzīvos labāk vai sliktāk? Par 10% sliktāk. Tātad, viņš par aptuveni 100 eiro varēs nopirkt mazāk. Tāda ir realitāte. Vai tad tas ir normāli? Skolotājs nevar pahalturēt bērēs vai kāzās, tā kā, godātie politiķi, kad jūs braucat ārā no Rīgas, esiet tik labi – tajā portfelī atvediet arī problēmu risinājumu. Tad jūs būsiet sevi attaisnojuši šajos amatos.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro