Lembergs: Investoru piesaisti Ventspilij kavē brīvostas pārvaldes nekompetence

Ventspils brīvostas pārvalde (VBP) ar paziņojumiem, ka Ventspils pilsētas dome kavē investoru piesaisti, patiesībā piesedz savu nekompetenci, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Ventspils brīvostas pārvalde ir uzsākusi plašu apmelošanas kampaņu ar saukli, ka Ventspils pilsētas dome kavē investoru piesaisti Ventspilij, konkrēti Ventspils brīvostas pārvaldei,” sacīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka Ventspils brīvostas pārvalde savā relīzē ir paziņojusi, ka Lembergs ir ņirgājies par SIA “S4U”, kas izteikusi vēlmi nomāt zemi ar apbūves tiesībām Ventspilī, turklāt Ventspils pilsētas dome kavējas izsniegt “S4U” apbūves tiesības recirkulārās sistēmas zivju audzēšanas kompleksa izveidei.

Vienlaikus politiķis uzsvēra, ka neņirgājas par šiem investoriem, bet analizē VPB iesniegumu.

“Ventspils brīvostas pārvalde ir paziņojusi, ka ir saņēmusi iesniegumu no SIA “S4U”. Jautājums – kur ir šis iesniegums? Brīvostas pārvalde savai vēstulei domei šādu iesniegumu nepievieno. Ja Ventspils dome uz 45 gadiem izsniedz apbūves tiesības uz domei piederoša zemes gabala, tad vajag būt “S4U” iesniegumam vai nevajag būt? Atļauja jau tiek izsniegta SIA “S4U” nevis VBP. Iesniegums ir pievienots? Nav pievienots,” uzsvēra Lembergs.

Tāpat neesot norādīts, ko uzņēmums plāno ražot. “Bet ko plāno ražot? Plāni ir pielikti klāt? Nav. Vēstulei ir pievienots klāt VBP valdes lēmums? Kāds ir šis lēmums – pozitīvs vai negatīvs? Nekas nav teikts,” sacīja politiķis.

Viņš norādīja, ka nav iedota pat informācija par SIA “S4U” pamatkapitālu, finanšu rādītājiem, samaksātiem nodokļiem, to parādiem, dalībnieku / akcionāru struktūru, padomes, valdes sastāvu, darbinieku skaitu: “Ja mēs paskatāmies Uzņēmumu reģistrā, tad pamatkapitāls šim uzņēmumam ir 100 eiro. 100 eiro pamatkapitāls izskatās ļoti nenopietni. Gada apgrozījums ir nepilni 23 tūkstoši eiro gadā. Var tāda kompānija investēt 8 miljonus eiro? Un peļņa viņiem ir pusotrs tūkstotis. Cik tālu ir no pusotra tūkstoša līdz 8 miljoniem? Kosmoss. Tad kurš par kuru ņirgājas?” komentēja Lembergs.

Viņš turpināja, ka nav informācija par patiesā labuma guvējiem, lai gan Latvija šāda prasība ir obligāta. Tāpat neesot iesniegts apliecinājums, ka komersants, īpašnieki, amatpersonas un patiesā labuma guvēji nav sankciju sarakstā. Neesot iesniegts arī biznesa plāns.

“Nav pateikts, kādas ir prasības inženierkomunikācijas nodrošinājumam. Bet vai tad rūpnīca var darboties bez elektrības? Bez ūdens patēriņa? Vai saimnieciskās un rūpnieciskās kanalizācijas apjoms jāzina? Nav neviena atbilde par to,” turpināja politiķis.

Tāpat neesot iesniegta informācija par rūpnīcas ietekmi uz vidi, informācija par transporta infrastruktūras shēmu un informācija par to, kas plāno izbūvēt investīciju projektam nepieciešamo infrastruktūru.

“Visbeidzot, ja Ventspils brīvostas valde tādu lēmumu ir skatījusi, mums vajag šo valdes lēmumu ar tā pamatojumu,” turpināja politiķis.

Lembergs uzsvēra, ka Ventspils brīvostas pārvaldes nekompetences dēļ nav sniegtas atbildes uz vismaz 10 svarīgiem jautājumiem: “Bet, lai Ventspils dome varētu lemt par apbūves tiesību piešķiršanu, vajag iesniegt šos dokumentus. Tad kas kavē investīcijas – Ventspils pilsētas dome vai Ventspils brīvostas pārvalde ar Kristovski priekšgalā? Kamēr nav atbildes uz šādiem elementāriem jautājumiem, vai mēs varam izsniegt apbūves tiesības uz 45 gadiem?”

“Tādēļ man ir lūgums Ventspils brīvostas pārvaldei, lūdzu, nemaldiniet ventspilniekus un Latvijas sabiedrību. Ja jūs neprotat strādāt un nevarat sagatavot dokumentus, tad paskatieties spogulī un jūs redzēsiet, kur ir problēma – vai domē, vai Ventspils brīvostas pārvaldes vadošajās amatpersonās,” sacīja Lembergs.

Komentāri