Lembergs: IZM nevēlas pieļaut atšķirīgus viedokļus, tāpēc no darba grupām tiek izslēgta LIZDA un Studentu apvienība

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) demokrātija – no darba grupām izslēgt atšķirīgi domājošos, tai skaitā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) un Latvijas Studentu apvienību, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot ziņu, ka IZM vēlas no augstskolas un koledžu studiju programmas akreditācijas darba grupas izslēgt LIZDA un Studentu apvienību, Lembergs norādīja, ka tā IZM izprot demokrātiju.

“Viņu [IZM] loģika ir saprotama – arodbiedrībai ir cits viedoklis nekā Šuplinskai, Studentu apvienībai ir cits viedoklis, piemēram, par augstskolu reformu, un līdz ar to, lai nebūtu šis alternatīvais viedoklis, paldies Dievam, šos pārstāvjus cietumā neliek, viņus vienkārši nelaiž klāt diskusijai,” sacīja Lembergs.

“Bet vai tad tas nav demokrātiski? Tā taču ir demokrātijas augstākā pakāpe. Nesūta OMON. Tas taču ir liels sasniegums, vai ne? Vienkārši nelaiž klāt pie vārda. Ļoti demokrātiski,” ironiski piebilda Lembergs.

Politiķis norādīja arī uz to, ka, viņaprāt, Šuplinska ir traģisks gadījums IZM vēsturē: “Es pat teiktu, ka Šuplinska ir histēriska, brīžiem traģikomiska, brīžiem klauniska – mētājas no viena stūra uz otru, pieņem un virza neizsvērtus un nepārdomātus lēmumus. Traģisks gadījums Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vēsturē.”

Komentāri