Lembergs izsaka aizdomas par Jansones un citu tiesnešu saistību ar JKP

Ventspils mērs Aivars Lembergs izteicis aizdomas par savas lietas tiesneses Irīnas Jansones, kā arī citu tiesnešu, iespējamo saistību ar Jauno konservatīvo partiju (JKP). Viņš norādījis uz to, ka Jansone tikai dažas dienas pirms lēmuma par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu Lembergam ir tikusi paaugstināta amatā.

“Manā dzīvē jau otrais pavasaris, kad tiesneši, iztopot politiskai vēlmei, domājot par savu karjeru – apgabaltiesas priekšsēdētājs, Augstākās tiesas tiesnesis, Ģenerālprokurors, KNAB priekšnieks, Satversmes tiesnesis un tamlīdzīgie mērķu labad lemj. Tiesnesis, kurš pieņem pareizos lēmumus, tiek apdāvināts. Tā pirms vairākiem gadiem tiesnese ar bakalaura izglītību momentā kļuva par Apgabaltiesas priekšsēdētāju, bet Jansone tikko kļuva par Apgabaltiesas priekšsēdētājas vietnieci,” norāda Lembergs.

Viņš piebilda arī to, ka priekšsēdētāju Daigu Vilsoni uz šo amatu virzīja Strīķe, apmelojot iepriekšējo tiesas priekšsēdētāju, tātad viņa pārstāv Jauno Konservatīvo partiju. Kā zināms, 2013. gadā tieslietu ministrs Jānis Bordāns iecēla Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Daigu Vilsoni Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas amatā uz pieciem gadiem.

“Finansiālā puse “caur” prokuroru Juri Jurisu, no Ostapa Bendera nozagtiem – vienalga kam, bet nozagtiem – aktīviem. Pierādījums? Lūdzu: kā Bordāns uzbruka tiesnesim Magones lietā un kā aizstāvēja Jansoni manā lietā,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, Rīgas apgabaltiesa spriedumu tā dēvētajā Aivara Lemberga krimināllietā paziņoja 22. februārī. Spriedumu nolasīja lietas tiesas sastāva priekšsēdētāja Irīna Jansone. Lai arī Kriminālprocesa likums nosaka, ka tiesai jāņem vērā nesamērīgais tiesvedības un pirmstiesas izmeklēšanas ilgums, kas nozīmē, ka samērīgi būtu izraudzīties sodu, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, bet Lembergs pēc sprieduma nolasīšanas tika apcietināts.

Pēc publiski pieejamās informācijas, tieši dažas dienas pirms sprieduma pasludināšanas Lemberga lietā – 2021. gada 17. februārī – Irīna Jansone iecelta par Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieci un Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju uz pieciem gadiem.

Komentāri