Lembergs: JKP šobrīd cenšas īstenot jau iepriekš iecerēto ostu privatizāciju

Tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) plānotās valdības deklarācijā un Jaunās konservatīvās partijas programmā jau iepriekš ir bijis ierakstīts mērķis privatizēt Latvijas ostas, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Runājot par to, kāds ir galvenais ostu pārvaldības modeļa maiņas mērķis un kāpēc tās plānots pārveidot par valsts kapitālsabiedrībām, Lembergs norādīja uz to, ka tas ir ierakstīts deklarācijā par Bordāna vadītā Ministru kabineta darba plānu.

“Tā valdība, kā zināt, netika izveidota, bet Bordāna plānotās valdības dienaskārtībā bija arī tāda sadaļa kā “gudra transporta politika” un tur ir skaidri teikts, ka “pārskatīsim nomas līgumus ostās, lai infrastruktūru varētu pārdot”. Tā ir arī tā jēga šai miglas pūšanai acīs – mērķis ir pārdot ostu infrastruktūru,” sacīja Lembergs.

Tāpat Bordāns šī gada 11. janvārī paziņojis, ka “lielisks plāns par 20% ostas akciju kotēšanu biržā”.

“Tā ir privatizācija. Bordāns laikam uzskata, ka visi ir muļķi. Viņš gan saka, ka Lembergs esot meistarīgi sajaucis melus ar patiesību un radījis par to [ostu privatizāciju] nostāstu. Un pēc tam Bordāns kā circenis iekrīt pelnos, sakot, ka viņam ir lielisks plāns par 20% ostas akciju kotēšanu biržā,” norādīja Lembergs.

“Tā ir ostu privatizācija un nekas cits. Tas bija ierakstīts Bordāna plānotās valdības deklarācijā, JKP programmā un arī Bordāna apgalvojumos un izteikumos tas bija nolasāms,” sacīja politiķis.

Komentāri